Naslovna / Vesti / Izveštaj / SPARTAK – BAČKA 0-1 (0-0)

Pomoćnici: Bojan Banović (Beograd), Dragan Peranović (Šajkaš)
Strelci: Žarković 0:1 u 80’
Žuti Kartoni: Cucin ( Spartak), Jovanović i Gojković (Bačka)

SPARTAK:Ostojić, Denković, Dunđerski, Kerkez, Rakić (od 83. min Torbica), Obradović, Vukićević, Otašević, Marčić, Šormaz (od 76. min Tripković), Cucin

BAČKA:Zogović, Jovanović, Ilić, Gojković, Žarkovć, Bjeloš, Pantić (od 46. Radović), Radinović (od 88. Žakula), Gavrić, Tomic, Makarić (od 77. Spremo)

Danas se na gradskom stadionu u Subotici odigrala utakmica trećeg kola PLAY-OUT doigravanja Superlige Srbije, gde je ekipa Spartaka dočekala ekipu Bačke i gde je viđena jedna prava dinamična utakmica sa mnogo interesantnih situacija kako pred jednim, tako i pred drugim golom.

Prvu pravu priliku za promenu rezultata imao je napadač Spartaka Šormaz u 8. minutu. Isti igrač imao je stopostotnu šansu u 15. min a da dovede Spartak u vođstvo, ali je golman Bačke Zogović pravovremenim istrčavanjem spasio svoj gol.

Bačka je prvi put pripretila u 15. minutu kada je Jovanović odlično šutirao ali je golman Spartaka Ostojić fenomenalno intervenisao i izbacio loptu u polje.

Uglavnom se vodila bitka na sredini terena, obe ekipe su ispunjavale sve taktičke zadatke svojih trenera.

U 31. minutu opet šansa za Spartak. Ovoga puta Vukčević je šutirao glavom sa svega pet metara od gola Zogovića nedovoljno snažno da bih se savladao golman Bačke.

U 41. minutu slobodan udarac za ekipu Bačke. Svoj šut oprobao je Nebojša Gavrić, odlično je šutirao, a golman Ostojić je krajnjim naporom ukrotio šut vezisti Plavih.

Do kraja prvih 45. minuta nije više bilo prilika za postizanje pogotka, tako da se na odmor otišlo bez golova. Spartak -Bačka 0-0.

Čim je počelo drugo poluvreme, Cucin se našao u stopostotnoj šansi, izašao je mladi igrač Spartaka sam pred Zogovića, odlično šutirao ali je golman Bačke odlicno intervenisao. Od tog momenta ekipa Spartaka preuzima inicijativu i gospodari terenom.

Do 65. minuta se ništa značajnije nije dešavalo na terenu, a onda je sevnula kontra domaćih koju je šutem sa 17 metara završio Cucin odličnim udarcem ali se Zogović nije dao iznenaditi.

U 72. minutu odlična šansa za Makarića koji je sa ivice šesnesterca slabo šutirao.

U 80. min 1-0 za Bačku.

Posle kornera sa desne strane koji je izveo Tomić najbolje pred golom Spartaka se snašao Žarković koji je preciznim udarcem glavom pogodio nebranjeni deo mreže golmana Ostojića za vođstvo Bačke od 1-0.

Na kraju Spartak Backa 0-1.