Naslovna / Vesti / Izveštaj / RADNIČKI 1923 – BAČKA 2 -1 (1-0)

Stadion: Čika Dača u Kragujevcu
Gledalaca: 400
Glavni sudija: Ivković Marko (Lajkovac)
Pomoćnici: Krstić Slobodan (Niš) Antić Nikola (Niš)

Strelci: 1-0 Nikodijević 39. min 2-0 Kovačević 88. min 2-1 Stojanović Marko 90. min

Žuti Kartoni: Ćirović (Radnički) Ratković (Bačka)

RADNIČKI 1923: Raičević, Filipović, Mijatović, Petrović, Zdravković, Ćirović, Nikodijević (od 89. min Popović), Aleksijević, Kovačević, Varjačić (od 76. min Grbović), Maksimović (od 65. min Milenković)

BAČKA: Milojević, Veselinović, Tomović, Asani (od 54. min Ratković), Marinković, Obrenović, Milovanović (od 77. min Ilić), Djordjević, Gajić, Krstić (od 89. min Stojanović Marko), Žakula

Danas su se na stadionu Čika Dača u Kragujevcu u okviru 19. kola Prve lige Srbije sastali Radnički 1923 i Bačka.

Obe ekipe željne trijumfa krenule su otvorenih gardova s namerom da što pre ugroze gol protivnika. Čvrsta i muška igra s obe stane uslovila je to da nebude puno prilika za postizanje golova. Ipak na odmor se otišlo sa vođstvom Radničkog 1923 od 1-0 golom Nikodijevića posle odlične akcije domaćih fudbalera.

U drugih 45. minuta Bačka je pokušavala da poravna rezultat ali bez kokretnih ostvarenja u završnici. Kada su svi na stadionu pomislili da će se ovaj susret završiti minimalom pobedom domaćih fudbalera, postignuta su još dva pogodka. Prvo je Kovačević u 88. minutu povećao rezultat na 2-0 za Radnički 1923, da bi tek što je zakoračio na teren rezervista “Plavih” Marko Stojanoić postigao pogodak i ublažio poraz “Plavih”.

Dakle, Radnički 1923 – Bačka 2-1 (1-0)