Naslovna / Vesti / Izveštaj / Poraz Plavih u Vranju! Dinamo – Bačka 2:1 (1:1)

Poraz Plavih u Vranju! Dinamo – Bačka 2:1 (1:1)

Pomoćnici: Stojković Uroš, Mihajlović Milan
Strelci: 0-1 Milovanović 2. min, 1-1 Stevanović 15. min, 2-1 Tomović ag 79. min
Žuti kartoni: Tumbas, Nedeljković, Seck, Popović (Dinamo), Veselinović, Krstić, Dimitrić, Simić (Bačka)

DINAMO: Popović, Segun, Bajić, Stevanović, Zlatković, Tumbas, Jovanović, Spasić, Popović, Aćimović (Seck 46. min), Nedeljković

BAČKA: Milojević, Veselinović, Tomović, Marinković, Asani (od 77. Marković), Krstić, Stojanović M. (od 46. min Dimitrić), Stojanović N, Žakula, Đorđević, Milovanović

Bačka je doživela prvi poraz u novoj sezoni u Prvoj ligi Srbije.

Poveli su “Plavi” golom Milovanovića u drugom minutu, ali je domaćin preko Stevanovića u 15. minutu došao do izjednačenja. Od tog momenta razvila se žestoka borba na terenu i stvarale su se šanse pred jednim i pred drugim golom, ali se na odmor otišlo rezultatom 1-1.

U drugih 45. minuta ništa se značajnije nije promenilo na terenu, obe ekipe želele su tri boda i težile su napadačkoj igri. Posle greške Žakule na sredini terena Dinamo je poveo sa 2-1 auto golom Tomovića kojeg je posle šuta jednog igrača Dinama lopta zakačila i promenila smer i prevarila golmana Milojevića. Ovim golom Vranjanci su došli do nova tri boda, a naši momci će šfansu za popravni imati već u sredu, kada u okviru 3. kola Prve lige Srbije dočekuje ekipu Smedereva.