Naslovna / Vesti / Izveštaj / Plavi potopljeni u Kuli! Spartak – Bačka 3-0 (1:0)

Plavi potopljeni u Kuli! Spartak – Bačka 3-0 (1:0)

Gradski stadion u Kuli
Gledalaca: 90
Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)
Pomoćnici: Stojković Uroš (Beograd), Banović Bojan(Beograd)
Strelci: 1-0 Pantić M (autogol) 31. min 2-0 Obradović 57. min 3-0 Milošević 68.min
Žuti kartoni: Obradović, Ćalasan (Spartak), Spremo(Bačka)

SPARTAK: Ostojić, Tekijaški, Ćalasan, Denković, Kerkez, Glavčić, Šimura, Vukčević, Čečarić, Obradović, Milošević (od 81. min Howels)

BAČKA: Zogović, Spremo, Jovanović, Ilić, Bjeloš, Pantić (od 61. min Kojić), Arsić (od 53. min Katanić), Radinović, Čeković (od 80. min Trivunović), Mladenović, Makarić

U Vojvođanskom derbiju danas su u okviru 17. kola Superlige Srbije u Kuli koplja ukrstili dva stara znanca Spartak i Bačka.

Pred oko 90 ljubitelja fudbala na stadionu Hajduka viđena je jedna rovovska borba, jedna prava prvenstvena utakmica gde su obe ekipe u istu ušle otvorenog garda sa jasnim ciljem, da iz ovog susreta izvuku ceo plen. Spartaku je pobeda bila mnogo bitna kako bi pobegao sa dna tabele, dok je Bačka tražila nastavak serije pobeda i približavanju ekipama koje konkurišu za Pley off.

Gosti su bolje počeli meč, imali su veći posed lopte, dva dobra pokušaja da se ugrozi gol Ostojića i od tog momenta ekipa Spartaka se budi i počinje da sve više pritiska poslednju liniju gostiju, ali bez ijednog udarca u okvir gola golmana gostiju Bojana Zogovića.

Igrao se 31. minut prvog poluvremena kada je Spartak poveo autogolom Marka Pantića koji je posle ubačene lopte s boka od strane Vukčevića nespretnom reakcijom loptu ubacio u sopstvenu mrežu.

Jedini detalj vredan veće pažnje u prvih 45 minuta ove utakmice. Poluvreme Spartak-Bačka 1-0.

Na početku drugih 45 minuta Spartak rešen da osvoji ceo plen pojačava ritam što mu se isplatilo u 57. min kada Obradović poduplava vođstvo domaćih na 2-0.

„Golubovi“ osokoljeni dupliranjem prednosti nastavljaju u dobrom ritmu i već u 68. minutu utakmice rešavaju pitanje pobednika golom Milošeevića za vođstvo od 3-0.

Do kraja susreta Spartak rutinski utakmicu privodi kraju za osvajanje 3 boda posle dugo vremena. Zaslužen trijumf Subotičana protiv dosta mlakih i anemičnih gostiju koji su za 90 min sustreta samo jednom pogodili okvir gola golmana Ostojića što nedovoljno za osvajanje bar jednog boda.