Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Proleter 0:1 (0:1)

Glavni sudija: Tripković Lazar (Kraljevo)
Pomoćnici: Bogićević Dragan (Beograd), Banović Bojan (Beograd)

Žuti kartoni: Makarić, Bjeloš, Radinović, Mladenović (Bačka), Andrejević, Vujaklija, Čović (Proteler)

BAČKA: Zogović, Ilić, Bjeloš, Grabež, Šubert, Pantić, Radinović, Đorić (od 58. Gavrić), Mladenović, Spremo (od 46. min Mićić), Makarić (od 68. min Katanić)

PROLETER: Vesić, Andrejević, Bukorac, Čuković, Čolović (od 80. min Šćepanović), Novaković (od 89. min Plavšić), Mićić, Tanasin, Čović, Vujaklija (od 80. min Mirosavljev), Lambulic

U komšijskom derbiju između dva Vojvođanska Superligaša Bačke i Proleter viđena je odlična fudbalska prestava gde su obe ekipe pružile odličnu igru pred nešto više od 2500 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okoline koliko ih se okupilo na stadionu Slavko Maletin „Vava“.

Od prvog zvižduka glavnog arbitra ovog susreta Tripković Lazara krenulo se u otvorenu borbu s obe strane i već u 2. minutu prvo pravo uzbuđenje pred golom domaćih pretvoreno je u gol za goste a strelac je bio Čolović.

U 11. minutu korner za domaće izveo je Spremo, Pantic skočio ali njegov šut završava preko prečke Vesićevog gola. U 12. min gosti pogađaju prečku posle pokušaja Čovića. U 17. minutu korner sa leve strane za Proleter Tanasin je odlično centrirao ka Vujakliji koji odlično skače i šutira glavom pod samu prečku a Zogoviić bravutoznom intervencijom sprečava pogodak.

Do 29. minuta ništa se značajnije nije dešaavalo, uglavnom se igralo između dva šesnesterca a onda Novaković Slobodan odlično gađa sa nekih 20 metara ali opet golman Bačke spašava svoj gol bravuroznom paradom izbacuje loptu u korner.

U 36. minutu opet idealna šansa za goste odličnu kontru povukao je Novaković i odlično uposlio Čolovića koji izlazi sam ispred Zogovića iskosa desetak metara od gola odlično šutira ali lopta udara u spoljni deo mreže.

Do kraja poluvremena se ništa značajnije nije dešavalo tako da gosti iz Novog Sada zasluženo nose minimalnu prednost na odmor Bačka – Proleter 0-1.

Drugo poluvreme počelo je tako što su domaći krenuli na sve ili nista. Vijali su „Plavi“ brzo izjednačenje rezultata. U 5.3 minutu domaći su stvorili i najbolju priliku za postizanje gola. Grabež je prošao po levoj strani, odlično centrirao i pronašao Makarića koji odlično skače i šutira glavom sa pet metara od gola Vesića ali njegov šut odlazi tik pored desne stative gola Proletera. U 61. minutu beležimo pokušaj Mladenovića sa dvadesetak metara ali njegov šut odlazi pored gola golnana Vesića.

U 64. minutu slobodan udarac za Bačku sa 18 metara udaljenosti od gola Proletera izveo je Radinović čiji je šut završio na živom zidu gostiju. Domaći se trude ali bez konkretnog učinka. Proleter se orijentisao na odbranu svog gola i iz polu konti i kontri povremeno ugrožavaju gol Bačke.

U 71. minutu svoj udarac oprobao je Tanasin sa.nekih 20 metara iskosa od gola Zogovića, odlično šutirao ali je golman Bačke odlično intervenisao. Kako se utakmica bližila kraju igrači domaćih su postajali sve nervozniji što ih je omelo da izjednače rezultat.

Na kraju kad sumiramo sve utiske, Proleter je jednim golom u 2. minutu zasluženo došao do tri boda.

Bačka -Proleter 0-1 .Zaslužen trijumf gostiju iz Novog Sada, a domaćoj ekipi ostaje da se što pre prestroji i vrati na kolosek dobrih rezultata.