Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Mačva 2:2 (1:0)

Stadion: Slavko Maletin “Vava”
Gledalaca: 2000
Glavni sudija: Jovan Šegrt (Beograd)
Pomoćnici: Milos Miškeljin (Beograd), Aleksandar Stanojković (Beograd)
Strelci: 1:0 24 min Ilić, 53. min 2-0 Makarić, 2-1 autogol Gojković 83. min 90. min 2-2 Milosavljević
Žuti kartoni: Bjelos (Bačka), Jovanović, Gigić(Mačva)

BAČKA: Zogović, Ilić, Gojković, Jovanović, Grabež, Bjelos, Gavrić, Tomic, Radinović (od 59. min Pantić), Radovic (od 90. min Žarković), Makarić (od 75. min Mićić)

MAČVA: Puletić, Jovanović, Pejović, Tošić, Gavrić, Obrovac (od 53. min Marković), Ristivojević, Jeremić (od 70. min Šušnjar), Mijailković, Gigić (od 90+1 min Ivić), Milosavljević

Prava prvenstvena utakmica viđena je danas na stadionu Slavko Maletin “Vava” gde su u okviru 32. kola Superlige Srbije snage odmerili Bačka i Mačva pred oko 2000 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okolnih mesta.

Ekipa Bačke je u utakmicu ušla sa jasnim ciljem, da se osvoje nova tri boda. Od samog starta “Plavi” su krenuli agresivno i maksimalno angažovano da što pre stignu do vođstva protiv ekipa Mačve koja igra odličnu defanzivu, što su gosti iz Šapca pokazali kroz ovosezonsko takmičenje u SLS.

Prvu priliku za promenu rezultata videli smo u 8. minutu, a imala je ekipa Bačke. Posle udarca iz ugla najbolje se u kaznenom prostoru snašao Nemanja Ilić koji je sa svega pet metara direktno šutirao glavom u golmana Puletića.

Bačka nastavlja sa inicijativom i već u 13. minutu Tomić snažno šutira ali je golman Mačve Puletić bio na mestu. Od 15. minuta susreta ekipa Mačve je polako preuzimala inicijativu na terenu i imala duže loptu u svom posedu. U 24. minutu 1-0 za Bačku, strelac Ilić. Korner je izveo Radović a Ilić se najbolje snašao i poslao loptu u nebranjenu mrežu golmana Puletića.

Igralo se ofanzivno i na jednoj i na drugoj strani, ali do odlaska na odmor nije bilo izrazitih šansi za promenu rezultata kako na jednoj, tako i na drugoj strani do 43. minuta kada je ekipa Mačve napravila brz kontranapad ali samo zahvaljujuci prisebnosti golmana Zogovića mreža “Plavih” ostala je netaknuta.

Na odmor se otišlo vođstvom Bačke rezultatom 1-0.

Na početku drugih 45 minuta domaći igrači brzo dolaze do vođstva od 2-0.

Radovića je ukrao loptu poslednjoj liniji gostiju i uputio oštar centsršuteva kroz peterac. Golman gostiju Puletić je nespretno intervenisao, a napadač domaćih Makarić koristi veliki poklon golmana gostiju i povećava prednost Bačke na 2-0.

U 65. minutu moglo je biti i 3-0 za domaće, Gavrić je sa nekih 17 metara odlicno šutirao ali je lopta završila na prečci gola golmana Puletića. Imali su Plavi dosta dobrih i za oko lepih akcija ali se rezultat nije menjao. Gosti su u par navrata pripremili golmanu Zogoviću ali ne toliko opasno da bih se rezultat promenio sve do 83. minuta kada je ekipa iz Šapca uspela iz jedne polukontre da smanji rezultat na 2-1 autogolom Darka Gojkovića koga je lopta zakačila i promenila smer i ušla u nebranjeni deo mreze Zogovićevog gola.

U 90. minutu šok za domaće navijače. Gosti dolaze do izjednačenja na 2-2 golom Milosavljevića.

Podela podova na “Vavi” uz šok završnicu za sve prisutne na stadionu.

Na kraju Backa – Mačva 2-2