Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka hita ka vrhu! Bačka – Metalac 3:1 (0:1)

Bačka hita ka vrhu! Bačka – Metalac 3:1 (0:1)

Stadion: Slavko Maletin “Vava”
Gledalaca: 500
Glavni sudija: Trifković Dejan
Pomocnici: Novaković Novak i Cvetković Ivan

Strelci: 0:1 Savić 16. min 1:1 Ratković 51. min 2-1 Žakula u 56. min 3-1 Krstić (iz jedanaesterca)

Žuti kartoni: Milovanović (Bačka), Vlaukin, Jelovac (Metalac)

BAČKA: Milojević, Kostić, Tomović, Veselinović, Marinković, Krstić, Žakula, Milovanović, Ilić (od 90. min Stojanović), Obrenović (od 87. min Perić), Ratković (od 75. min Asani)

METALAC: Šćekić, Gojković, Vranjanin, Ješić, Katanić, Zoćević, Vukmanović, Pajović, Savić (od 86. Novic), Vlalukin,(od 80. Maksimović), Mijailović

Bačka bolja od Milanovčana sa ubedljivih 3-1. Puleni Dejana Rađenovića su prvih 45. minuta “prespavali” na terenu, dok su se u drugih 45. minuta trgli i odličnom igrom uspeli da savladaju ekipu Metalca.

Po idealnom vremenu i odlično prippremljenim terenom za igru i pred nešto više od 500 stotina ljuitelja fudbala Bačka je uspela da zabeleži važna i bitna tri boda koja su je približila samome vrhu tabele.

Prvo poluvreme je pripalo gostima iz Gornjeg Milanovca koji su držali loptu i imali više od igre. Savić je u 16. minutu doveo goste u vođdstvo posle odličnog pasa u dubinu od strane Ješića. Savić je sa nekih 11 metara šutirao i savladao golmana Milojevića za 0-1.

Bačka je bila anemična u prvih 45 minuta bez ideje. Jedinu pravu šansu imao je Ratković u 42. minutu, ali je njegov šut sa šest sedam metara iskosa bio neprecizan. Na pauzu se otišlo vođstvom gostiju od 1-0.

Drugo poluvreme kao da su izašle dve različite ekipe na teren. Bačka mnogo bolja, agresivnija, čvršća, borbenija i kao plod takve igre došli su i golovi.

Prvo je Ratković u 51. minutu poravnao rezultat na 1-1 da bi Žakula preokrenuo rezultat na 2-1 i na kraju kao šlag na tortu Krstić u 85. minutu susreta iz opravdano dosuđenog jedanaestrca postavio konačan rezultat susreta Bačka – Metalac 3-1.

Bačka je osvojila veoma važna tri boda protiv direktnog konkurenta za povratak u Superligu Srbije na opšte zadovoljstvo svih prisunih ljubitelja fudbala na stadionu Slavko Maletin “VAVA”.