Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Dinamo 2:0 (1:0)

Pomoćnici: Nebojša Savić i Nikola Borović

Žuti kartoni: Ilić (Bačka), Simović, Popović M, Radočaj, (Dinamo)
Crveni karton: Popović Mladen (dvejavne opomene) u 37. min.

BAČKA: Milojević, Kostić, Tomović, Marinković, Asani (od 73. min Simić), Ratković (od 57. min Djordjević), Krstić, Milovanović, Ilić (od 86. min Gajić)

DINAMO: Popović S, Popović M, Popović N (od 45. min Dolovac), Jovanović, Veličković, Simović, Radočaj, Matsoukas (od 69. min Spasić), Stamenković, Antić (od 19. min Bajić), Stevanović

Po idealnim vremenskim uslovima za ovo doba godine i po idealno pripremljenom terenu za igru sastala su se dva stara znanca, dva bivša Superligaša, Bačka i Dinamo u okviru 17. kola Prve lige Srbije pred nešto više od 400 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okolnih mesta.

Bačka je od starta krenula agresivno i već u devetom minutu susreta došla do vođstva golom Nikole Žakule posle odlične akcije i proigravanja Stefana Ilića. Bilo je dobrih prilika na jednoj i na drugoj strani za postizanje pogotka, ali se rezultat do kraja prvih 45 minuta nije menjao. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću domaćina Bačka – Dinamo 1-0.

Na početku drugih 45 minuta ista situacija na terenu. Gosti sa igračem manje na terenu zbog isključenja Nikole Popovića od 37. min odlučili su se da brane gol pa da pokušavaju da zaprete domaćinu iz polu kontre i kontre, a Bačka agresivna sa dosta dobrih, brzih i tečnih akcija dominirala terenom.

U 68. min 2-0 za Bačku, strelac je opet Žakula i ponovo posle dobre akcije i asistencije Stefana Ilića. Do kraja utakmice igralo se otvoreno na obe strane ali se rezultat do kraja susreta nije menjao. Dakle, Bačka – Dinamo 2-0. Tri boda ostaju u Bačkoj Palanci za pomak ka vrhu tabele.