Vojvodina – Bačka 2:0 (1:0)

Fudbaleri Bačke izgubili su od Vojvodine rezultatom 2:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u FC “Vujadin Boškov” u Veterniku.

Vojvodina – Bačka

Pred oko 100 gledalaca, strelci za Vojvodinu bili su Stamenić u 34. i Meri u 86. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Žakula (od 46. Ilić) – Lakićević (od 46. Lazarević), Pankov, Puškarić (od 46. Petrović), Nastić – Kovačević – Vukčević (od 57. Nešković), Paločević (od 46. L. Zličić), Stamenić (od 57. M. Zličić), Babić (od 46. Đurišić) – Pavkov (od 46. Meri).

Bačka: Vujasinović – Rodić, Marinković, Ilić, Klisura (od 64. Budisavljević) – Zec (od 79. Plavanjski), Vasiljević, Kovačević, Nikodijević – Mojsilović, Ivković (od 84. Knežević).

Prvih pola sata igre proteklo je u velikoj borbi dva tima, pri čemu je Vojvodina imala nešto veći posed lopte i napadačku inicijativu, ali bez izrazitih šansi za gol.

Međutim, Vojvodina je u 34. minutu ipak došla u vođstvo i to pravim evrogolom mladog Uroša Stamenića. Vezista Vojvodine izborio se za poziciju za šut na oko 25 metara od gola Bačke i poslao neodbranjiv udarac u rašlje.

Samo dva minuta kasnije, Vojvodina je mogla da udvostruči vođstvo, pošto je posle centraršuta Babića iz kornera Puškarić uputio udarac glavom sa oko pet metara od gola, ali je golman Vujasinović sjajno intervenisao.

Već u sledećem minutu, i Lakićević je mogao da se upiše u strelce, ali je njegov oštar udarac sa petnaestak metara iskosa sa desne strane završio nekoliko centimetara pored stative.

Drugo poluvreme počelo je lepom šansom za Bačku iz slobodnog udarca, kada je Vasiljević dobro šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Vojvodina je uzvratila u 55. minutu, kada je Vukčević šutirao sa oko 10 metara, ali pravo u golmana Bačke.

Nakon toga, usledio je period igre bez većih prilika za gol, da bi u 85. minutu ponovo Vojvodina mogla da dođe do pogotka. Nastić je lepo prošao po levom boku i proigrao Merija, koji je nesebično proigrao Lazara Zličića, a ovaj šutirao, ali preko gola.

Već u narednom minutu, Voša je ipak došla do drugog gola. Mladi Nešković je oboren u kaznenom prostoru Bačke, a sudija Vladimir Tošić pokazao je na belu tačku. Loptu je uzeo Džon Meri i sigurno izveo jedanaesterac, pa je tako postavio konačan rezultat ove utakmice.

Updated: 13. априла 2016. — 20:15
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media