Спартак – Бачка 2:1 (1:0)

Градски стадион у Суботици.
Гледалаца око 1.500. Судија: Лазар Лукић (Београд).
Стрелци: 1:0 Николић у 34., 2:0 Савковић у 66. За Спартак, 2:1 Ивковић 89. минуту за Бачку

Спартак Ждрепчева крв:Остојић, Стојковић, Ћаласан, Керкез, Хајдин, Јочић (76. Главчић), Шимура, Абаз (63. Медић), Ивановић (90. Радовановић), Савковић, Николић

Бачка:Јеврић, Варга, Николић, Бјелош, Млађовић, Савиновић, Илић (63. Ивковић), Тривуновић, Шарац, Луковић (70. Макарић), Рачић (46. Мићић)

На премијери Суперлигашке сезоне у Суботици екипа Бачке из Бачке Паланке није успела да се у Бачку Паланку врати непоражена. Наиме, на градском стадиону у Суботици домаћа екипа Спартака ЖК бољом игром и са већом борбеношћу и агресивношћу заслужено долази до прва три бода у новој сезони.

Спартак је боље ушао у утакмицу и већ у 2. мин озбиљно припретио голману гостију Јеврићу где је Ивановић погодио стативу и наставио додатно да „притиска“ госте из Бачке Паланке који су се успешно бранили и неколико пута озбиљно припретили голману домаћих Остојићу.

У периоду од 20. до 35. минута Бачка је преузела игру и контролу на терену и у тим тренуцима била бољи ривал на терену, али у 35. минуту Спартак долази до предности после једне кардиналне грешке играча Бачке и изгубљене лопте пред својим казненим простором, Немања Николић узима лопту вара комплетну одбрану Бачке и прецизним ударцем матира немоћног Јеврића.

С тим резултатом се отишло на одмор, да би у наставку Бачка заиграла боље у настојању да поравна резултат, створила две – три прилике, али су домаћини после опет једне грешке гостију на средини терена дошли до сигурних 2-0 голом Савковића.

И када се чинило да ће се меч завршити овим резултатом, резервиста гостију Ивковић прелепим голом поставља коначан резултат утакмице Спартак – Бачка 2-1.

У наредном колу наредног викенда екипа Бачке дочекује екипу Вождовца.

Updated: 23. јула 2017. — 10:04
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media