Spartak – Bačka 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Subotici.
Gledalaca oko 1.500. Sudija: Lazar Lukić (Beograd).
Strelci: 1:0 Nikolić u 34., 2:0 Savković u 66. Za Spartak, 2:1 Ivković 89. minutu za Bačku

Spartak Ždrepčeva krv:Ostojić, Stojković, Ćalasan, Kerkez, Hajdin, Jočić (76. Glavčić), Šimura, Abaz (63. Medić), Ivanović (90. Radovanović), Savković, Nikolić

Bačka:Jevrić, Varga, Nikolić, Bjeloš, Mlađović, Savinović, Ilić (63. Ivković), Trivunović, Šarac, Luković (70. Makarić), Račić (46. Mićić)

Na premijeri Superligaške sezone u Subotici ekipa Bačke iz Bačke Palanke nije uspela da se u Bačku Palanku vrati neporažena. Naime, na gradskom stadionu u Subotici domaća ekipa Spartaka ŽK boljom igrom i sa većom borbenošću i agresivnošću zasluženo dolazi do prva tri boda u novoj sezoni.

Spartak je bolje ušao u utakmicu i već u 2. min ozbiljno pripretio golmanu gostiju Jevriću gde je Ivanović pogodio stativu i nastavio dodatno da „pritiska“ goste iz Bačke Palanke koji su se uspešno branili i nekoliko puta ozbiljno pripretili golmanu domaćih Ostojiću.

U periodu od 20. do 35. minuta Bačka je preuzela igru i kontrolu na terenu i u tim trenucima bila bolji rival na terenu, ali u 35. minutu Spartak dolazi do prednosti posle jedne kardinalne greške igrača Bačke i izgubljene lopte pred svojim kaznenim prostorom, Nemanja Nikolić uzima loptu vara kompletnu odbranu Bačke i preciznim udarcem matira nemoćnog Jevrića.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku Bačka zaigrala bolje u nastojanju da poravna rezultat, stvorila dve – tri prilike, ali su domaćini posle opet jedne greške gostiju na sredini terena došli do sigurnih 2-0 golom Savkovića.

I kada se činilo da će se meč završiti ovim rezultatom, rezervista gostiju Ivković prelepim golom postavlja konačan rezultat utakmice Spartak – Bačka 2-1.

U narednom kolu narednog vikenda ekipa Bačke dočekuje ekipu Voždovca.

Updated: 23. jula 2017. — 10:04
Copyright © 2015 - 2017 OFK Bačka zvanični portal. Sva prava zadržana. Powered by MSD Media