Naslovna / Vesti / Izveštaj / RADNIČKI – BAČKA 4:0 (2:0)

RADNIČKI – BAČKA 4:0 (2:0)

Niš, 18. februara-stadion Čair.

Gledalaca: 1.500. Sudija: Dragan Čolović. Strelci: 1:0 Slaviša Stojanović 24. iz penala.- 2:0 Slaviša Stojanović 27.- 3:0 Petrović 87.- 4:0 Slaviša Stojanović 93. iz penala. Žuti kartoni: Petrović, Noma (Radnički), Varga, Mićić, Dimitrijević (Bačka).

RADNIČKI: Živković, Bulatović, Petrović, Subić, Aksentijević, Mićić, Noma, Saša Stojanović (od 68. Stanisavljević), Mrkić (od 73. Jovanović), Babić (od 90. Ćirković), Slaviša Stojanović.

BAČKA: Jevrić, Varga (od 46. M. Bajić), F. Bajić, Bjeloš, Ilić, Švonja, Radinović (od 46. Dodlek), Đorić, Mićić (od 78. Čeković), Luković, Dimitrijević.

Zakotrljala se bubamara na Čairu posle nešto više od dva meseca pauze.

U okvkru 23. kola Super lige Srbije ekipa Radničkog je ugostila ekipu OFK „Bačke“ iz Bačke Palanke. Pred nešto više od tri stotine gledalaca po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu, praćeno sitnom kišom navijači su videli jednu dosta čvrstu i borbenu utakmicu gde su obe ekipe u samu utakmicu ušle sa namerom da odnesu ceo plen iz ovog susreta.

Prvi su pripretili gosti udarcem Lukovića i sigurnom intervencijom Živkovića. U takvoj jednoj čvrstoj igri u 24. minutu sudija Čolović je posle jednog duela u kaznenom prostoru pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne za Nišlije bio je „veteran„ Saša Stojanović za vođstvo domaćih od 1-0.

Samo tri minuta kasnije tačnije u 27. minutu na semaforu je stajalo 2-0 za Radnički. Strelac Stojanović. Posle odličnog proigraanja od strane Mrkića a manirom iskusnog strelca Stojanović matira Jevrića za duplu radost domaćih igrača. Iako su brzo matirani sa dva brza pogotka gosti iz Bačke Palanke su nastavili sa ofanzivnom igrom i povremeno pretili golmanu Živkoviću. Na odmor se otišlo rezultatom 2-0 za domaće.

U nastavku Radnički je ekipa koja je u prvih 15. min nastavka imala loptu u svom posedu i stekao se utisak da Nišlije u drugih 45. min imaju za cilj da sačuvaju stečeni kapital ostvaren u prvih 45 min. I kada se činilo da će se ovaj meč završiti rezultatom iz prvih 45 minuta, u 87. minutu Radnički dolazi do trećeg pogotka golom Petrovića, da bi u nadoknadi vremena sudija Dragan Čolović opet pokazao na belu tačku za domaćina a siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Petrović za svoj drugi pogodak i konačnih Radnički – Bačka 4:0.