Naslovna / Vesti / Izveštaj / PRVA „TROJKA“ PLAVIH! Bačka – Mladost 1:0 (0:0)

PRVA „TROJKA“ PLAVIH! Bačka – Mladost 1:0 (0:0)

OFK BAČKA: Jevrić, Nikolić, Varga (od 46. Bjeloš), Živković, Klisura, Balabanović, Trivunović, Spremo, Čeković (od 72. Račić), Luković (od 87. min Mićić), Bašanović

FK MLADOST: Rosić, Pešić, Milošević B, Milošević I. Šatara, Pejović (od 54. min Marić), Radivojević, Sinđić(od 76. Odita) Gafurov, Trifunović, Tumbasević

Pred oko 1500 ljubitelja fudbala na stadionu Slavko Maletin Vava, fudbaleri Bačke su uspeli da zabeleže prvu ovosezonsku pobedu protiv ekipe Mladosti iz Lučana.

Jedini pogodak za „Plave“ postigao je Luković Luka u 79. min utakmice.

Krenimo redom. U prvom poluvremenu nije bilo značajnijih dešavanja u oba šecnesterca i jedna i druga ekipa imale su po dve povoljne prilike za postizanje gola, ali su golmani Jevrić na jednoj i Posić na drugoj strani pokazali zavidan kvalitet.

Posle prilično neinteresantnog prvog poluvremena, drugo je bilo mnogo sadržajnije i interesantnije. Bačka je krenula agresivnije ka golu Rosića i stvorila tri idealne šanse za gol, međutim udarce Varge, Lukovića i Trivunovića Rosić maestralno kroti.

U 55. min sudija Obradović pokazuje na belu tačku za domaćina. Gosti iziritirani ovom odlukom arbitra Obradovića napuštaju teren, a kao epilog svega šef stručnog štaba gostiju Nenad Milovanović zbog prigovora dobija isključenje uz salve zvišduka domaće publike. Najstrožu kaznu izveo je Luković i promašio čitav gol, tj lopta je otišla preko gola.

Bačka ne posustaje. U 79. minutu erupcija oduševljenja na „VAVI“!!! 1-0 za Bačku a strelac je Luković Luka koji je savladao izvarednog Rosića udarcem sa distance.

Do kraja meča beležimo još dva crvena kartona, po jedan u obe ekipe. Prvo je u svlačionicu ranije morao igrač gostiju Tumbasević zbog druge javne opomene a zatim i igrač domaćih Račić koji je dobio direktan crveni karton zbog upućenih psovki suparničkom igraču.

Na kraju zaslužena pobeda „PLAVIH“ i osvajanje prva tri boda u ovoj sezoni Super lige Srbije.