ПРВА „ТРОЈКА“ ПЛАВИХ! Бачка – Младост 1:0 (0:0)

Стадион: Славко Малетин „Вава“

Гледалаца: 1600

ОФК БАЧКА: Јеврић, Николић, Варга (од 46. Бјелош), Живковић, Клисура, Балабановић, Тривуновић, Спремо, Чековић (од 72. Рачић), Луковић (од 87. мин Мићић), Башановић

ФК МЛАДОСТ: Росић, Пешић, Милошевић Б, Милошевић И. Шатара, Пејовић (од 54. мин Марић), Радивојевић, Синђић(од 76. Одита) Гафуров, Трифуновић, Тумбасевић

Пред око 1500 љубитеља фудбала на стадиону Славко Малетин Вава, фудбалери Бачке су успели да забележе прву овосезонску победу против екипе Младости из Лучана.

Једини погодак за „Плаве“ постигао је Луковић Лука у 79. мин утакмице.

Кренимо редом. У првом полувремену није било значајнијих дешавања у оба шецнестерца и једна и друга екипа имале су по две повољне прилике за постизање гола, али су голмани Јеврић на једној и Посић на другој страни показали завидан квалитет.

После прилично неинтересантног првог полувремена, друго је било много садржајније и интересантније. Бачка је кренула агресивније ка голу Росића и створила три идеалне шансе за гол, међутим ударце Варге, Луковића и Тривуновића Росић маестрално кроти.

У 55. мин судија Обрадовић показује на белу тачку за домаћина. Гости изиритирани овом одлуком арбитра Обрадовића напуштају терен, а као епилог свега шеф стручног штаба гостију Ненад Миловановић због приговора добија искључење уз салве звишдука домаће публике. Најстрожу казну извео је Луковић и промашио читав гол, тј лопта је отишла преко гола.

Бачка не посустаје. У 79. минуту ерупција одушевљења на „ВАВИ“!!! 1-0 за Бачку а стрелац је Луковић Лука који је савладао изваредног Росића ударцем са дистанце.

До краја меча бележимо још два црвена картона, по један у обе екипе. Прво је у свлачионицу раније морао играч гостију Тумбасевић због друге јавне опомене а затим и играч домаћих Рачић који је добио директан црвени картон због упућених псовки супарничком играчу.

На крају заслужена победа „ПЛАВИХ“ и освајање прва три бода у овој сезони Супер лиге Србије.

Updated: 20. августа 2017. — 07:03
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media