Последњи пораз Бачке у сезони 2016/17. Спартак – Бачка 2:1 (2:0)

Главни судија: Новица Анђелковски (Качарево)
Помоћници: Станојевић Горан (Београд), Милутиновић Срђан (Ниш)

Стрелци: 1-0 Ивановић 30. мин 2-0 Ивановић 45. мин 2-1 Ивковић 89. мин

Жути картони: Башановић (Спартак) Швоња (Бачка)

СПАРТАК: Остојић, Мудрински, Ивановић, Главчић, Пантић, Крмар, Крефл (од 21. мин Башановић), Абаз, Стојковић, Ћаласан, Радовановић

БАЧКА: Јеврић, Бајић, Мијић, Миљевић, Видовић, Макарић, Ивковић, Швоња, Бизмарк, Мацановић, Зечевић

Дочекасмо и крај Суперлигашке сезоне.

Данас је у Суботици одиграна утакмица последњег 37. кола Супер лиге Србије где је екипа Спартак Ж.К. савладала екипу Бачке из Бачке Паланке резултатом 2-0.

У утакмици која није имала такмичарског набоја и значаја виђен је доста добар фудбал, где су и тренер домаћих Чернишов и тренер гостију Говедарица указали шансу играчима који су имали нешто мању минутажу овог пролећа, с обзиром да су обе екипе избориле опстанак у елитном каравану те су и ти играчи показали завидан квалитет и одрадили доста добро данашњу утакмицу пред око нешто више од 200 гледалаца, који су дошли на Градски стадион у Дудовој шуми да испрате и ову утакмицу пред паузу која следи.

Гости из Бачке Паланке боље отварају утакмицу, прво Швоња покушава са дистанце, па Апија у 10. минуту пропушта колосалну шансу један на један са Остојићем чуваром мреже домаћих, да бих у контри одличну шансу за Спартак пропустио Крмар.

У 30. мин наизглед безазлена акција домаћих. По десној страни Станковић упућује центаршут, голман гостију Јеврић испушта лопту право на ногу Ивановића за вођство домаћих од 1-0 .

У 45. мин на семафору је 2-0 за Спартак Ж.К. Стрелац опет Ивановић! После прекида са ивице казненог простора и одличног центаршута Крмара, Ивановић је као тане улетео и главом савладао немоћног Јеврића. То је уједно био резултат у првих 45. мин.

У уводном делу другог полувремена играло се између два шеснестерца. Једино вредно помена у других 45 мин је гол Ивковића у 89. мин за коначних 2-1 .

Оба тима одлазе на заслужену паузу где ћемо и даље пратити њихове игре и резултате у суперлигашком друштву.

Updated: 21. маја 2017. — 18:23
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media