Главни Судија: Пипер Петар (Чачак) Помоћници: Курчубић Ненад (Крагујевац) и

Стрелци: 1-0 Мацановић у 2. мин, 2-0 Бајић у 8. мин

Жути картони: Швоња, Дукић, Миловац (Бачка), Младеновић, Јовановић, Љубинковић, Батес (Рад)

БАЧКА: Чупић, Смиљанић, Илић, Бјелош, Бајић, Швоња, Луковић, Миловац, Ивковић, Тривуновић, Мацановић (од 82. Дукић)

РАД: Филиповић, Љубинковић,Ћулум,Ђенић, Мараш,Младеновић (од 20. мин. Петковић) Ковановић (од 67. Русмир), Батез, Станојевић(од 75. Дабић) Јовић

Играч утакмице :Страхиња Мацановић (Бачка)

Публика још није заузела своја места а домаћин је већ повео!!!

Играо се други минут а већ ерупција одушевљења на стадиону Славко Малетин Вава, Бачка води 1-0. Најбољи појединац данашњег меча је после брзе и течне акције домаћих спровео лопту иза леђа голмана гостију Филиповића, за радост домаћих навијача.

Још се еуфорија није стишавала после водећег гола момака у плавим дресовима а већ нова ерупција одушевљења, Филип Бајић брзоноги играч Бачке је после једне одузете лопте на средини терена , повукао лопту ка шеснаестерцу гостију и распалио по лопти са неких 22-23 метра која је одсела у левом доњем углу немоћног Филиповића за испоставило се коначних 2-0,а играо се 8. мкн.

Офанзива није јењавала као ни подршка са трибина, Бачка је ређала шансе и играла можда најбољи меч ове јесени.

Екипа Рада није никако успевала да успостави равнотежу на терену па је Бачка деловала надмоћно у првих 45 мин.

Почетком других 45 мин екипа Рада се тргла заиграла боље и таква игра јој се могла исплатити већ у 48. мин после једне грешке Бјелоша. Играч гостију, Станојевић се нашао очи у очи са Чупићем али његов ударац завршио је тик поред гола.

Бачка је први пут у других 45 минута припретила у 56. мин, а одличан ударац, данас заоаженог Ивковића са 20 метара брани Филиповић. Затим колодална шанса за домаће, Мацановић је прошао по левој страни, одлично центрирао а Луковић са пет метара шаље лопту поред леве стативе Филиповићевог гола. Последњу прилику „Плави“ су имали у 84. минуту када је капитен домаћих Тривуновић са ивице шеснаестерца тукао изнад пречке.

Све у свему виђена је одлична партија играча Бачке, најбоља у овој полусезони.

Зоран Говедарица са својом сарадницима склапа одличан мозаик и ако се по јутру дан познаје, печат амбиционог шефа струке „ПЛАВИХ“ брзо даје добре резултате што најбоље говори податак да је публика на „Вави“ све задовољнија и да је видно и подршка играчима и стручном штабу све јача и јача.

Оваквом игром и залагањем играча опстанак је реалан, играчи одлазе на заслужен одмор а на управи клуба је да направи план и осмисли стратегију за очување Суперлигашком статуса.

Остаје да се види хоће ли и пролеће бити овако добро као игра „ПЛАВИХ“ у последња три кола.

Своју наредну утакмицу фудбалери Бачке играју 18. фебруара наредне године када одлазе у Чачак на мегдан екипи Борца.