Плес „Чарапана“ на „Вави“! Бачка – Напредак 1:4 (1:2)

Помоћници: Бановић Бојан (Београд) Богићевић Драган (Београд)

Стрелци: 0 – 1 Вулић 8. мин 0 – 2 Шљивић 25. мин
1-2 Луковић 39. мин 1-3 Аливодић 73. мин 1-4 (Урошевић)

Жути картони: Варга, Тривуновић, Рачић, Клисура (Бачка) Шљивић, Миладиновић (Напредак)

ОФК „БАЧКА“: Лучић, Швоња (од 61. мин Чековић), Илић (од 15. мин Мићић), Mлађовић (од 33. мин Николић), Варга, Луковић, Спремо, Клисура, Балабановић, Тривуновић, Рачић

ФК „НАПРЕДАК“: Петровић Никола, Боранијашевић, Симоновић, Миладиновић, Урошевић, Шљивић, Марковски од 90. Милисављевић), Бајић (од 58. мин Аливодић), Вукановић (од 82. мин Јессе), Вулић, Петровић Ненад.

Пред око 2000 љубитеља фудбала у Бачкој Паланци на стадиону Славко Малетин Вава виђена је једна права такмичарска утакмица где су обе екипе по изузетно тешком и спарном времену дале свој максимум.

Из прве праве акције гости долазе до предности. После одигравања Бајића у казненом простору домаћина најбоље се снашао Вулић и матипао Лучића за 0-1.

Минут касније колосална шанса за домаћина. После скраћеног корнера Илић скаче и удара лопту главом, лопта удара од стативу и „шета“ по гол линији и на крају играчи Напретка избацују лопту у терен.

Играо се 25. мин, корнер за Напредак извео је Марковски, пронашао Шљивића који ефектним ударцем погађа за 0-2.

Играо се 39. мин када је резервиста Николић одиграо дупли пас са Спремом, ушао у казнени простор, упутио повратни пас ка Луковићу коме није било тешко да пошаље лопту иза леђа немоћном Петровићу.

У првих 20. мин другог полувремена играло се углавном између два шеснестерца без озбиљнијих прилика и са једне и са друге стране.

У 73. мин на семафору је стајало 1-3!После кардиналне грешке Варге као задњег играча, Вукановић узима лопту, несебично асистира Аливодићу који рутински погађа за 1-3 .

У 85. минуту на семафору је стајало 1-4. Урошевић је одлично извео слободњак искоса са 17 метара и савладао успаваног Лучића.

Све у свему, час фудбала „Чарапана“ из Крушевца!

Заслужена три бода носе у Крушевац, а „Плави“ настављају са поразима уз разочарење свих присутних данас на „ВАВИ“

Updated: 9. августа 2017. — 21:21
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media