Naslovna / Vesti / Izveštaj / Ples „Čarapana“ na „Vavi“! Bačka – Napredak 1:4 (1:2)

Ples „Čarapana“ na „Vavi“! Bačka – Napredak 1:4 (1:2)

BAČKA-NAPREDAK 1-4 (1 : 2 )

Stadion: Slavko Maletin Vava

Gledalaca: 2000

Glavni sudija: Šegrt Jovan (Beograd)
Pomoćnici: Banović Bojan (Beograd) Bogićević Dragan (Beograd)

Strelci: 0 – 1 Vulić 8. min 0 – 2 Šljivić 25. min
1-2 Luković 39. min 1-3 Alivodić 73. min 1-4 (Urošević)

Žuti kartoni: Varga, Trivunović, Račić, Klisura (Bačka) Šljivić, Miladinović (Napredak)

OFK „BAČKA“: Lučić, Švonja (od 61. min Čeković), Ilić (od 15. min Mićić), Mlađović (od 33. min Nikolić), Varga, Luković, Spremo, Klisura, Balabanović, Trivunović, Račić

FK „NAPREDAK“: Petrović Nikola, Boranijašević, Simonović, Miladinović, Urošević, Šljivić, Markovski od 90. Milisavljević), Bajić (od 58. min Alivodić), Vukanović (od 82. min Jesse), Vulić, Petrović Nenad.

Pred oko 2000 ljubitelja fudbala u Bačkoj Palanci na stadionu Slavko Maletin Vava viđena je jedna prava takmičarska utakmica gde su obe ekipe po izuzetno teškom i sparnom vremenu dale svoj maksimum.

Iz prve prave akcije gosti dolaze do prednosti. Posle odigravanja Bajića u kaznenom prostoru domaćina najbolje se snašao Vulić i matipao Lučića za 0-1.

Minut kasnije kolosalna šansa za domaćina. Posle skraćenog kornera Ilić skače i udara loptu glavom, lopta udara od stativu i „šeta“ po gol liniji i na kraju igrači Napretka izbacuju loptu u teren.

Igrao se 25. min, korner za Napredak izveo je Markovski, pronašao Šljivića koji efektnim udarcem pogađa za 0-2.

Igrao se 39. min kada je rezervista Nikolić odigrao dupli pas sa Spremom, ušao u kazneni prostor, uputio povratni pas ka Lukoviću kome nije bilo teško da pošalje loptu iza leđa nemoćnom Petroviću.

U prvih 20. min drugog poluvremena igralo se uglavnom između dva šesnesterca bez ozbiljnijih prilika i sa jedne i sa druge strane.

U 73. min na semaforu je stajalo 1-3!Posle kardinalne greške Varge kao zadnjeg igrača, Vukanović uzima loptu, nesebično asistira Alivodiću koji rutinski pogađa za 1-3 .

U 85. minutu na semaforu je stajalo 1-4. Urošević je odlično izveo slobodnjak iskosa sa 17 metara i savladao uspavanog Lučića.

Sve u svemu, čas fudbala „Čarapana“ iz Kruševca!

Zaslužena tri boda nose u Kruševac, a „Plavi“ nastavljaju sa porazima uz razočarenje svih prisutnih danas na „VAVI“