Naslovna / Vesti / Mlađe selekcije / PIONIRI: Bačka – Stari grad 1:1 (1:0)

PIONIRI: Bačka – Stari grad 1:1 (1:0)

Danas je na stadionu Starog grada odigrana takmičarska utakmica Opštinske fudbalske lige između pionira našeg kluba i Starog grada.

Pre utakmice naši dečaci su zauzimali prvo mesto na tabeli sa 3 boda više od ekipe Silbaša i 5 bodova više od ekipe Starog grada.

Na izuzetno teškom i natopljenom terenu mogli smo da vidimo izuzetan nivo borbenosti gde su naši momci pokazali da su u ovom trenutku fizički spremiji.

Utakmicu je bolje otvorila Bačka i preuzela incijativu od samog starta.

Izuzetna agresivnost u defanzivi onemogućila je gostima iz Starog grada da ozbiljnije zaprete našem golu.

Posle niza propuštenih šansi, gol je stigao pred kraj prvog dela. Najmlađi na terenu, Milan Maksić je jednu povratnu loptu rutinski realizovao za vođstvo od 1-0.

Drugo poluvreme naši pioniri otvaraju isto, totalnom terenskom dominacijom i dobijanjem gotovo svakog duela. Nisu uspeli da dobru igru krunišu pogotkom, pa je za to, kako obično biva u fudbalu, stigla kazna.

5 minuta pre kraja meča neoprezan start štopera Bačke i slobodan udarac za Stari grad na 18m od gola.

Banjac dobrim udarcem šalje loptu u mrezu za 1-1.

Do kraja se mogla videti samo još jedna polu šansa za naš tim. Nakon ovog meča Bačka je sačuvala prvo mesto i dva kola pre kraja je na dobrom putu da se plasira u Kvalitetnu ligu Vojvodine.

Ono što raduje je činjenica da je u odnosu na rezultat igra našeg tima davala jednu sjajnu sliku napretka ove selekcije poslednjih nekoliko meseci.