Naslovna / Nekategorizovano / Novi poraz Plavih! Javor – Bačka 2-1 (1-0)

Novi poraz Plavih! Javor – Bačka 2-1 (1-0)

Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak), Pavle Piper (Čačak)

Strelci: 1-0 Mrkaić 34. min. 1-1 Mićić 52. min i 2-1 Marković 90+3 min.
Žuti kartoni: Ristovski, Karišik, Maričić (Javor), Dimitrijević, Švonja, Zvrko (Bačka)
Crveni karton: Nikola Zvrko (Bačka) druga javna opomena

JAVOR: Đogatović, Đerić (od 75. min Petković), Kornelius, Amanović, Karišik, Marčić (od 59. min Maričić), Eliomar (od 90. min Kovačević), Marković, Ristovski, Panić, Mrkaić

BAČKA: Jevrić, Varga, Bjeloš (od 66. min Tasić), Dimitrijević, Švonja, Đorić, Radinović (od 45. min Pantić), Mićić, Zvrko, Bajić M. (od 45. min Jovanić), Ilić.

Danas je u Ivanjici odigran je duel 30. kola Super lige Srbije u kome su se sastali Javor Matis i Bačka.

Pred oko 200 ljubitelja fudbala Javor je u prvih 45 minuta bio bolji rival što je krunisano vođstvom domaćeg tima u 34. minutu golom Mrkaića. Gosti iz Bačke Palanke nisu uspeli da upute ni jedan udarac u okvir gola domaćih u prvih 45 minuta.

U drugih 45 minuta Bačka je delovala čvršće, brže, agresivnije što joj je donelo izjednačenje u 52. minutu a strelac pogotka bio je Luka Mićić.

Od tog momenta na terenu je postojao samo jedan tim, Javor. Ivanjičani su stezali obruč oko gola Jevrića i ta inicijativa domaćih im se isplatila u 93. min kada je Marković postavio konačan rezultat utakmice Javor – Bačka 2-1.

Treba napomenuti još da su gosti od 85. min igrali sa igračem manje pošto je sudija Piper pre vremena u svlačionicu poslao Nikolu Zvrka dodelivši mu drugu javnu opomenu.