Pomoćnici: Potočanin Dejan (Vršac) Beljin Goran (Bela Crkva)

Žuti kartoni : Bureković (Vojvodina) Makarić (Bačka)

Crveni karton: Makarić (drugi žuti karton)

FK Vojvodina: Rockov – Lakićević, Planić, Alveš, Bureković – Vukasović – Bempah (od 46. Mihajlović), Jovančić (od 78. Nešković), Mesarović (od 62. Zličić), Subotić – Malbašić.

OFK Bačka: Lučić – Nikolić, Varga, Ilić, Sljepčević – Švonja, Micić, Makarić, Đorić (od 46. Ivković) – Trivunović (od 60. Čeković), Luković.

Lepo je večeras bilo biti na stadionu Karađorđe, gde se mogao videti jedan odličan meč.

Iako je u najavi meča Vojvodina prestavljena kao apsolutni favorit za osvajanje sva tri boda, gosti iz Bačke Palanke su bolje ušli u meč i u uvodnim trenucima meča bili bolji rival na terenu gde su preko brzonogih Lukovića i Mićića zadavali probleme defanzivcima novosađana, što je jasan pokazatelj oppredeljenja gostiju da na Karađorđu igraju odvažno i čvrsto i da iz polukontri i kontri ugrožavaju gol „Stare Dame“ iz Srpske Atine.

Prvu šansu na utakmici stvorili su gosti u 9. min kada je Luković sa desetak metara šalje loptu preko gola Emila Rockova, čuvara mreže Novosađana.

Domaćin je pripretio u 27. minutu preko Ovusua posle odlične duge lopte Malbašića po dijagonali, ali je šut tamnoputog igrača Voše završio u spoljnjnjm delu mreže Lučićevog gola.

Najbolja šansa u prvih 45. minuta viđena je u 36. minutu kada je mlađani Subotić odlično šutirao ali je golman Bačke Lučić bravurozno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Domaći su pripretili i u 43. minutu posle kornera sa leve strane, Vuksanović je odlično skočio, šutirao glavom ali preko gola gostiju iz Bačke Palanke.

Na odmor se otišlo najnepoppularnijim rezultatom 0-0.

U drugih 45. min, tačnije u 58. min prvi prete Novosađani. Šut Subotića sa distance odlazi pored desne stative Lučića. U nastavku meča nije se ništa dešavalo do 79. minuta kada su domaći tražili jedanaesterac posle gužve u kaznenom prostoru gostiju, tražeći igranje rukom.

Ipak u 83. min Vojvodina dolazi do vođstva. Malbašić je posle jedne dobre akcije domaćina sa 11 metara sproveo loptu u mrežu.

Vredno pomena je šansa Malbašića u 88. min kao i isključenje trenera domaćih Vanića posle učestalih prigovora glavnom arbitru Simoviću.

Na kraju pobeda favorizovanih domaćina minimalnim rezultatom 1-0 , iako mora se priznati da gosti iz Bačke Palanke uopšte nisu bili u podređenom položaju. Jednostavno sportska sreća je prevagnula na tas Vojvodine za minimalnu pobedu domaćina.

Check Also

Cement – Bačka 1:1 (0:0)

Fudbaleri Bačke danas su odigrali i poslednji kontrolni meč pred start Super lige Srbije u …