Naslovna / Vesti / Izveštaj / NAPREDAK – BAČKA 2:0 (1:0) (VIDEO)

NAPREDAK – BAČKA 2:0 (1:0) (VIDEO)

Stadion: Mladost u Kruševcu

Gledalaca: 2000

Glavni sudija: Srđan Obradović (Jagodina) Pomoćnici: Zdravković Miodrag (Ražanj), Petrović Oliver (Niš)

Strelci: 1:0 33. min Autogol Varga, 2:0 56. min

Žuti kartoni: Napredak: Urošević 28′ , Gobeljić 73′  Bačka: Nikolić 55′ , Makarić 88′

NAPREDAK: Petrović, Simonović, Cvetković, Šljivić, Urošević, Tubić, Eskić, Gobeljić, Alivodić, Ndiaje, Vukanović.

BAČKA: Jevrić, Nikolić, Mijić, Ilić (Klisura 49′), Varga, Bajić (Ivković 46′), Bizmark, Bošković, Trivunović (Zečević 46′), Švonja, Makarić

Danas je na stadionu Mladost u Kruševcu odigrana prvenstvena utakmica iz poslednjeg kola regularnog dela sezone u Superligi Srbije između domaće ekipe Napretka i gostiju OFK „Bačke„ iz Bačke Palanke.

Po izuzetno prijatnom vremenu za igru pod Bagdalom videli smo ne baš dopadljivu utakmicu. Domaća ekipa rutinski je odradila ovu utakmicu protiv vrlo neubedljive ekipe Bačke.

U prvih 45 min domaća ekipa je dva puta uputila udarac u okvir gola mlađanog golmana gostiju Jevrića i uspela da dođe u vođstvo od 1:0. Igrao se 33. min kada je Gobeljić sa ivice šesnaesterca šutirao ka golu Jevrića, lopta na putu do gola kači Ilića menja smer i vara Jevrića za jedinu interesantnu situaciju u prvih 45 min.

U drugih 45 minuta gosti su se orijentisali na odbranu svog gola i u mnogome otežavali igru domaćoj ekipi koja nije uspevala da razvije i realizuje svoje akcije. Jedini put kad je Napredak uspeo da u drugom poluvremenu probije dobro organizovanu defanzivu gostiju desio se u 56. min kada su domaći uspeli da udvostruče preddnost. A stelac tog drugog gola bio je GOBELJIĆ Marko.

Do kraja utakmice Napredak je držao sve konce igre u svojim rukama i zabeležio je očekivanu pobedu protiv neubedljivih ali borbenih Bačkopalančana.