Naslovna / Vesti / Izveštaj / Napredak – Bačka 1:1 (0:1)

Glavni sudija: Obradović Srđan (Jagodina)
Pomoćnici: Jovanović Vladimir (Čačak), Milutinović Srđan (Niš)

Strelci: 0-1 16. min Đorić, 1-1 86. min Đerić

Žuti Kartoni: Eskić, Đerić (Napredak) Jevrić, Varga, Ilić, Bjeloš (Bačka)

NAPREDAK: Petrović, Eskić, Boranijašević, Petrović N., Đerić, Miladinović, Mitrović, Alivodić, Sekidika, Simonović, Vukanović.

BAČKA: Jevrić, Ilić, Varga, Bjeloš, Spremo, Đorić, Švonja, Balabanović, Mićić, Luković, Makarić.

Pod Bagdalom večeras prava prvenstvena utakmica dve prave takmičarske ekipe, Napretka i Bačke koja se ljubiteljima fudbala u Kruševcu pokazala u lepom svetlu.

Kruševljani su olako ušli u utakmicu, dok su gosti iz Bačke Palanke od prvog zvižduka glavnog arbitra Srđana Obradovića znali šta hoće. Prepustili su domaćinu veći posed lopte i izašli visoko na polovinu Kruševljana i otežali im samu igru.

Bačka je u prvih 45 minuta više pretila golmanu domaćih Petroviću iz kontri i polukontri. Jednu takvu iskoristili su u 16. minutu kada je Đorić Uroš doveo Bačku u vođstvo od 1-0 posle odličnog proigravanja od strane Balabanovića, Đorić rutinski realizuje akciju.

Kruševljani su pokušavali da priprete odličnom golmanu Bačkopalančana Nemanji Jevriću, ali su gosti bili odlični u defanzivi i uspešno sačuvali svoju mrežu.

Na pauzu između dva poluvremena otišlo se rezultatom 0-1.

U nastavku Napredak pokušava da namesti svoju igru, ali gosti iz Bačke Palanke uspešno pariraju u svim segmentima igre.
Međutim, u 86. minutu domaćin stiže do izjednačenja preko Uroša Đerića koji postavlja i konačan rezultat utakmice.

Napredak – Bačka 1-1. Podela bodova je najrealniji ishod meča između ove dve ekipe .

Check Also

Bačka – Čukarički 0:2 (0:1)

U prvoj pripremnoj utakmici ekipa Bačke doživela je poraz izgubivši od ekipe Čukaričkog 2-0. Ovo …