Konačno trijumf „Plavih“! Bačka – Čukarički 3:1 (1:0)

Danas je Bačka u devetnaestom prvenstvenom kolu Super lige Srbije savladala Čukarički iz Beograda rezultatom 3:1 (1:0).

Bačka – Čukarički

Stadion: Slavko Maletin-Vava

Gledalaca: 1400

Glavni sudija: Široki Zoran (Smederevo), Pomoćnici: Pavlović Slobodan (Užice) Minić Srđan (Rača)

Strelci: Filip Bajić u 3. min ( iz jedanaesterca), Ognjen Ožegović 61. min, Veseljko Trivunović 62. min, Zoran Švonja u 74. min.

Žuti kartoni: Smiljanić, Bjeloš, Ilić, Macanović, Luković (Bačka), Mašović, Lagator, Ožegović, Matic, Fofana, Jovanović (Čukarički).

Danas je vredelo biti na stadionu Slavko Maletin- Vava. Igrači Bačke su posle dužeg vremena obradovali svoje navijače odličnom i borbenom igrom i zasluženom pobedom nad ekipom Čukaričkog i najavili bolje dane u borbi za opstanak u superligaškom karavanu.

Izabranici Zorana Govedarice su od samog starta utakmice krenuli maksimalno angažovano i borbeno i već u 3. minutu su nakon izvedenog jedanaesterca poveli sa 1:0, posle odluke glavnog sudije Širokog da pokaže na belu tacku. Siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Filip Bajić, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugo poluvreme ušlo se sa nešto agresivnijom igrom i sa jedne i sa druge strane, a za nijansu su gosti imali vise od igre i posle jedne greške odbrambenih igrača Bačke, posle šuta igrača gostiju Srnića, najbolje se u šesnaestrcu domaćih snašao Ožegović koji poravnava rezultat na 1:1.

Nije prošlo ni 60 sekundi od izjednačenja rezultata, a već je nastao derilijum navijača domaćih. Bačka vodi 2:1 golom kapitena Veseljka Trivunovića koji se posle jedne gužve u šesnaestrcu gostiju najbolje snašao i matirao golmana gostiju Pavlovića.

To kao da je dalo krila domaćim igračima koji su nošeni skandiranjem svojih navijača „PLAVI,PLAVI, PLAVI“ zaigrali još borbenije i agresivnije i za takvu igru bili nagrađeni još jednim golom u mreži Čukaričkog 3:1.

Zoran Švonja je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara, nešto iskosa sa desne strane i naterao Pavlovića da po treći put vadi loptu iz sopstvene mreže.

Do kraja utakmice viđena je izjednačena borba, a kada je sudija Široki označio kraj utakmice, slavlje na stadionu Slavko Maletin -Vava moglo je da počne. Igrači domaće ekipe ispraćeni su od strane svojih navijača ovacijama i aplauzima gde su im navijači poželeli mnogo sreće i uspeha u narednom prvenstvenom kolu kada ekipa Bačke odlazi u goste ekipi Subotičkog Spartaka.

Bačka se ovom pobedom popela na 14. poziciju sa 14 osvojenih bodova i svi se nadamo da će današnja igra i pobeda biti vodilja ka ostvarenju boljih rezultata.