Glavni sudija: Živković Aleksandar (Niš)

Pomoćnici: Beljin Goran (Bela Crkva), Peranović Dragan (Šajkaš)

Strelci: 1-0 Pavkov 1. min, 2-0 Gobeljić 15. min 3-0 Simić 62. min

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Čaušić, Rodić, Savić, Degenek, Jovičić, Simić (od 71. min Joveljić), Srnić (od 80. min Jeftović), Pavkov (od 60. min Stojiljković), Gobeljić, Marin.

BAČKA: Zogović, Jovanović, Grabež, Živković, Ilić, Pantić, Kojić (od 57. min Radinović), Mićić, Gavrić (od 73. min Arsić), Mladenović, Čeković (od 64. Makarić)

Poslednji meč 14. kola Superlige Srbije na našem najvećem stadionu odigrali su Crvena zvezda i Bačka pred nešto više od 6000 ljubitelja fudbala.

Aktuelni šampion Srbije ozbiljno je shvatio ovaj susret i šef stručnog štaba crveno – belih Vladan Milojević je izveo sastav koji je u ovon momentu najači s obzirom da povrede muče nekolicinu nosilaca igre pa nisu bili u konkurenciji za ovaj meč. S druge strane ekipa Bačke je došla na stadion Rajko Mitić da se nadigrava i pokaže u što boljem svetlu. Dejan Čelar šef stručnog štaba Bačke nije mogao da računa na kapitena Miroslava Bjeloša zbog povrede i poprilično je promešao karte za ovaj meč.

Tek što se krenulo sa centra Zvezda dolazi u vođstvo golom Pavkova u 26. sekundi udarcem sa 15 metara milimetarski preciznim udarcem savladan je golmana Zogović.

Bačka od početnog šoka se brzo podiže i u uvodnim delovima meča imaju više loptu u svom posedu i igraju dosta dobro u polju. Zvezda čeka greške igrača Bačke i upravo iz jedne takve Srnić u 14. minutu ima priliku da savlada Zogovića međutim golman gostiju je odlično intervenisao. Samo minut kasnije, tačnije u 15. minutu je već 2-0 za Zvezdu. Odličnu akciju Rodića i Simića koji je odlično uputio centaršut ka Gobeljiću koji je iz voleja sa nekih 15-ak metara pogodio desni donji ugao gola gostiju za 2-0.

U 30. minutu Luka Mićić posle primljenog pasa od strane Mladenovića,odličnom fintom vara Savića koji ispada iz igre, šutira ka golu Borjana ali njegov šut završava pored leve stative gola Crvene zvezde.

I pored dva primljena gola ekipa Bačke igra odlično u polju. U 32. minutu Gavrić i Mićić su odlično kombinovali po desnoj strani, ali je povratnu loptu od strane Mićića osujetio je golman Borjan.

U 38. minutu šansa za Crvenu zvezdu, po desnoj strani odlično je probio Simić zavrnuo oštru loptu međutim Zogović je bio siguran. Nekoliko sekundi kasnije maestralni Zogović sprečava Pavkova da postigne svoj drugi gol na današnjoj utakmici. Čaušić je odlično prošao po levoj strani i uputio centaršut na glavu Pavkova koji sa dva metra odlično šutira a golman gostiju pravo niotkuda bravuroznom paradom čuva svoju mrežu.

Do kraja prvih 45 minuta ništa se značajnije nije dešavalo na terenu tako da se na odmor otišlo rezultatom 2-0 za Crvenu zvezdu.

U drugih 45. min ništa novo. Bačka ima više loptu u svom posedu, Zvezda čeka eventualne greške i brzom razmenom pasova ugrožava gol Zogovića.

U 52. minutu stopostotna šansa za Pavkova, odlično je po levoj strani prošao Rodic, odlično centrirao ka Pavkovu koji sa svega pet metara prebacuje gol gostiju. U 62. min 3-0 za Crvenu zvezdu. Simić je šutirao sa nekih dvadeset pet metara lopta je zakačila Miloša Živkovića na putu ka golu i vara golmana Zogovića za ubedljivu prednost od 3-0.

Samo dva minuta kasnije u 64. minutu Bačka postiže gol Gavrić je ostavio loptu Radinoviću koji sa dvadeset i tri četiri metra odlično šutira i postiže lep gol za 3-1. U 70. min Simić je imao idealnu šansu da postigne i četvrti gol za zvezdu, ali je njegov odličan šut sa nekih dvanaest trinaest metara zaustavio je Zogović. U 77. min kontra Crvene zvezde i prekršaj Živkovića koji je sudija Živković okarakterisao kao crveni karton i defanzivca Bačke poslao u svlačionicu. Marin je izveo slobodnjak sa 17 metara od gola Zogovića, odlično šutirao i zamalo bio neprecizan. Do kraja utakmice nije više bilo onih pravih prilika za postizanje gola tako da se ova onteresantna fudbalska prestava završila pobedom Crvene zvezde rezultatom 3-1.