Naslovna / Vesti / Izveštaj / Crvena Zvezda – Bačka 3:1 (1:0)

Pomoćnici: Milutinović Srđan (Niš), Miškeljin Miloš (Beograd)

Strelci: 1-0 PEŠIĆ 36. min, 2-0 Frimpong 2-1 Čeković 82. min 3-1 Račić

Žuti karoni: Milijaš (C.Zvezda) Luković (Bačka)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Adžić (od 72. min Radonjić), Anđelković, Račić, Frimpong, Gobeljić, Milić, Milijaš, Rikardinjo, Babić, Pešić

BAČKA: Jevrić, Nikolić, Varga, Ilić, Spremo, Trivunović, Luković, Račić (od 80. min Čeković), Makarić (67. min Ivković), Živković, Klisura

Crvena Zvezda u meču sa ekipom Bačke iz Bačke Palanke je bila apsolutni favorit za osvajanje nova tri boda, što je i pokazala, ma da se mora priznati da ni gosti iz grada sa leve obale Dunava nisu bili bez svojih ambicija gde se jasno videlo da je ekipa Bačke došla na naš najveći stadion sa namerom da prvo pokuša da sačuva svoj gol, pa da iz polukontri i kontri pokuša da ugrozi gol Crvene Zvezde.

Domaćin je od samog starta utakmice nametnuo ritam ali su gol gostiju pogodili tek u 36. min kada je posle kornera Milijaša, Pešić doveo Crvenu Zvezdu u vođstvo što je bio i konačan rezultat u prvih 45 min.

U drugih 45. minuta gotovo ista slika na terenu. Domaćin napada, Bačka se uspešno brani i iz kontri pokušava da ugrozi gol Borjana.

2-0 bilo je u 56. min kada je Milijaš izveo korner a Frimpong se najbolje snašao u šesnestercu gostiju.

Bačka se nije predavala pa je rezervista Čeković u 82. min posle odlične akcije gostiju smanjio na 2-1 i tako prvi načeli gol Crvene Zvezde u ovom prvenstvu.

Na kraju u 86. minutu opet posle kornera Milijaša Zvezda postiže i treći gol a strelac je bio Račić.

Sve u svemu, očekivana pobeda domaćina iako su se se gosti iz Bačke Palanke prestavili u dosta dobrom izdanju pred Beogradskom publikom.