Екипа која је обезбедила опстанак Бачке у Супер лиги Србије

БОРАЦ – БАЧКА 1:0 (0:0)

Стадион крај Мораве Гледалаца: 300

Главни судија: Бојан Николић (Крагујевац), Помоћници: Минић Срђан (Рача), Курчубић Ненад (Крагујевац)

Картони

Борац: Костић, Марчић, Игњатовић

Бачка: Ђурић, Зечевић, Степановић

БОРАЦ: Мишић, Марковић, Костић, Марчић, Игњатовић, Драшковић, Маринковић, Тијаго, Живановић, Јовановић, Михајловић.

БАЧКА: Коновалов, Николић, Видовић, Илић, Ђурић, Балабановић, Луковић, Макарић, Чековић, Степановић, Мацановић.

Прво полувреме боље су отворили гости из Бачке Паланке. Играо се 3. минут када је после слободног ударца који је извео Ђурић одбијену лопту прихватио Макарић и са 7-8 метара лопту шутирао преко гола.

Недуго затим Играчи Борца узвраћају после одличног пробоја Марковића по десној страни, лопта долази до Живановића који шутира али Коновалов брани, на одбијену лопту натрчава Јовановић и шутира преко гола.

Од тог момента Борац преузима иницијативу, ствара неколико повољних шанси преко Тијага (главом), Јовановића и Живановића, али је то било недовољно да се савлада голман Бачке Коновалов.

Бачка је преко Луковића и Степановића покушавала, углавном са дистанце, али је резултат на полувремену остао као и са почетка утакмице, непопуларних 0-0.

Друго полувреме Бачка отвара колосалном шансом Луковћа у 49. минуту када је нешто искоса изашао очи у очи са голманом донаћих Мишићем, одлично шутирао али је лопта отишла тик поред леве стативе.

Недуго затим прва гужва на терену, Борац из једне полуконтре постиже гол, али је он поништен због офсајда.

Борац долази до предности у 66. минуту. Неуспелу офсајд замку гостију користи нападач домаћих Јовановић и спроводи лопту у мрежу поред немоћног Коновалова.

До краја утакмице, Бачка креће на све или ништа, има теренску иницијативу. Прво у 72. мин опет Луковић има одличну прилику да поравна резултат, али је мрежа домаћих остала нетакнута.

До краја утакмице виђена је одлична борба обе екипе, али се резултат до краја утакмице није мењао. Борац – Бачка 1-0.

Updated: 18. фебруара 2017. — 21:48
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media