Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Zemun 1:0 (0:0)

Pomoćnici: Bogićević Dragan (Beograd), Stanojković Aleksandar (Sremčica)

Strelci: 1:0 53. min Čeković (iz jedanaesterca)

Žuti kartoni: Balabanović, Švonja (Bačka), Božović, Lečić, Belić, Šaranov (Zemun)

BAČKA: Jevrić, Varga, Ilić, Bjeloš, Živković, Balabanović, Đorić, Luković,(od 90. min Trivunović), Makarić (od 80. min Šarac), Mićić (od 46. min Čeković), Švonja

ZEMUN: Šaranov, Belić (od 71. min Marković), Laciskas, Lečić (od 90. min Milošević), Vuković, Pajović, Kiso (od 86. min Stojanović), Asani, Mladenović, Luković, Božović

Danas se poslednji put zakotrljala „bubamara“ na Vavi u 2017. godine čime je spuštena zavesa na jesenji deo sezone u Super ligi Srbije.

Pred oko pet stotina ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okolnih mesta po kišovitom vremenu i klizavom terenu snage su odmerili Bačka i Zemun.

Da ćemo prisustvovati jednoj pravoj prvenstvenoj utakmici videlo se odmah pošto je sudija Ilija Brdar iz Novog Sada dao znak da početak utakmice.

Obe ekipe krenule su u borbu za svaku loptu, puno čvrstih i snažnih duela na svakom delu terena što je bio jadan od pokazatelja da su obe ekipe ušle u utakmicu sa namerom da iz ove utakmice izvuku „ceo plen“ (tri boda).

Prvu šansu na utakmici imala je ekipa Bačke posle skraćenog kornera koji je izveo Balabanović. Stvorila se velika gužva ispred golmana gostiju Šaranova, ali niko od igrača domaćih nije uspeo da stigne do lopte. Igrao se 5. min susreta.
U 22. min susreta domaći prete preko Makarića koji je izveo slobodan udarac sa 25 m udaljenosti od gola Šaranova, međutim golman Zemuna je sigurno intervenisao.

U 32. minutu domaćin je mogao do vođstva. Odličan udarac sa 22 m uputio je Varga u donji desni ugao gola Šaranova ali je ovaj odlično intervenisao i paradom izbacio loptu u korner. Posle prekida koji je izveo Đorić odlično je skočio Živković i odlično šutirao glavom i pogodio prečku. Samo minut kasnije Zemunci prete posle odlične polukontre. Sa 25 metara na udarac se odličio Mladenović ali je lopta prošla pored gola, do tada nezaposlenog Jevrića. Na poluvreme se otišlo bez golova 0-0.

Drugih 45. minuta počinje šansom za goste. U 49. minutu Laciskas izlazi sam ispred Jevrića, šutira ali Jevrić odlično interveniše.

Samo minut kasnije, dakle u 50. min šansa za Bačku a u šansi se našao Makarić ali Šaranov je bio na mestuu. U 53. minutu sudija Brdar je pokazao na belu tačku. Posle duela Lečića i Švonje, Brdar pokazuje na belu tačku za domaće. Siguran egzekutor sa bele tačke bio je rezervista Čeković za vođstvo Bačke od 1-0.

Do 69. minuta se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, a onda gosti preze preko veziste Kisa, međutim njegov šut odlazi tik iznad prečke Jevrića.

Samo minut kasnije korner za domaće izvodi Đorić, Čeković odlično skače i šutira ali lopta odlazi pored gola Šaranova.

Poslednju priliku na utakmici imali su gosti. Posle jedne nesigurne intervencije odbrane Bačke, igrač gostiju Vuković odlično šutira, međutim Varga odlično ulazi u blok i spašava gol Jevrića.

Na kraju pobeda domaćih za oduševljenje domaćih navijača! Bačka – Zemun 1:0

BRAVO PLAVI!!!

Check Also

Cement – Bačka 1:1 (0:0)

Fudbaleri Bačke danas su odigrali i poslednji kontrolni meč pred start Super lige Srbije u …