Помоћници: Богићевић Драган (Београд), Станојковић Александар (Сремчица)

Стрелци: 1:0 53. мин Чековић (из једанаестерца)

Жути картони: Балабановић, Швоња (Бачка), Божовић, Лечић, Белић, Шаранов (Земун)

БАЧКА: Јеврић, Варга, Илић, Бјелош, Живковић, Балабановић, Ђорић, Луковић,(од 90. мин Тривуновић), Макарић (од 80. мин Шарац), Мићић (од 46. мин Чековић), Швоња

ЗЕМУН: Шаранов, Белић (од 71. мин Марковић), Лацискас, Лечић (од 90. мин Милошевић), Вуковић, Пајовић, Кисо (од 86. мин Стојановић), Асани, Младеновић, Луковић, Божовић

Данас се последњи пут закотрљала „бубамара“ на Вави у 2017. године чиме је спуштена завеса на јесењи део сезоне у Супер лиги Србије.

Пред око пет стотина љубитеља фудбала из Бачке Паланке и околних места по кишовитом времену и клизавом терену снаге су одмерили Бачка и Земун.

Да ћемо присуствовати једној правој првенственој утакмици видело се одмах пошто је судија Илија Брдар из Новог Сада дао знак да почетак утакмице.

Обе екипе кренуле су у борбу за сваку лопту, пуно чврстих и снажних дуела на сваком делу терена што је био јадан од показатеља да су обе екипе ушле у утакмицу са намером да из ове утакмице извуку „цео плен“ (три бода).

Прву шансу на утакмици имала је екипа Бачке после скраћеног корнера који је извео Балабановић. Створила се велика гужва испред голмана гостију Шаранова, али нико од играча домаћих није успео да стигне до лопте. Играо се 5. мин сусрета.
У 22. мин сусрета домаћи прете преко Макарића који је извео слободан ударац са 25 м удаљености од гола Шаранова, међутим голман Земуна је сигурно интервенисао.

У 32. минуту домаћин је могао до вођства. Одличан ударац са 22 м упутио је Варга у доњи десни угао гола Шаранова али је овај одлично интервенисао и парадом избацио лопту у корнер. После прекида који је извео Ђорић одлично је скочио Живковић и одлично шутирао главом и погодио пречку. Само минут касније Земунци прете после одличне полуконтре. Са 25 метара на ударац се одличио Младеновић али је лопта прошла поред гола, до тада незапосленог Јеврића. На полувреме се отишло без голова 0-0.

Других 45. минута почиње шансом за госте. У 49. минуту Лацискас излази сам испред Јеврића, шутира али Јеврић одлично интервенише.

Само минут касније, дакле у 50. мин шанса за Бачку а у шанси се нашао Макарић али Шаранов је био на местуу. У 53. минуту судија Брдар је показао на белу тачку. После дуела Лечића и Швоње, Брдар показује на белу тачку за домаће. Сигуран егзекутор са беле тачке био је резервиста Чековић за вођство Бачке од 1-0.

До 69. минута се играло углавном између два шеснаестерца, а онда гости презе преко везисте Киса, међутим његов шут одлази тик изнад пречке Јеврића.

Само минут касније корнер за домаће изводи Ђорић, Чековић одлично скаче и шутира али лопта одлази поред гола Шаранова.

Последњу прилику на утакмици имали су гости. После једне несигурне интервенције одбране Бачке, играч гостију Вуковић одлично шутира, међутим Варга одлично улази у блок и спашава гол Јеврића.

На крају победа домаћих за одушевљење домаћих навијача! Бачка – Земун 1:0