Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Voždovac 1:0 (0:0)

Pomoćnici: Jovanović Vladimir (Čačak), Piper Pavle (Čačak)

Žuti kartoni: Pantić (Bačka), Duronjić, Ćirković, Ilić (Voždovac)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Grabež, Ilić, Bjeloš, Pantić, Đorić (od 58. min Čeković), Radinović, Mićić (od 77. min Trivunović), Mladenović (od 72. min Spremo), Makarić

VOŽDOVAC: Ilić, Ćirković, Mašović, Kovačević, Luković, Zličić (od 72. min Zoćević), Stuparević (od 81. min M.Jovanović), Pavlović, Mikić, Duronjić (od 61. min Ješić)

Danas su se na stadionu Slavko Maletin „Vava“ sastali Bačka i Voždovac u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Pred nešto više od 1400 ljubitelja fudbala obe ekipe od samog starta su krenule agresivno, jasno stavljajući do znanja da ih u ovom susretu zanima isključivo pobeda i osvajanje tri boda.

U 3. minutu pokušaj gostiju sa 25 metara šutem sa distance. Udarac Lukovića samo je zagrejao dlanove Bojana Zogovića čuvara mreže Plavih. U šestom minutu slobodan udarac za goste sa 23 metra od gola Zogovića izveo je Mašović, a fenomenalnom paradom loptu iz rašalja vadi Zogović. Minut kasnije opet prete gosti. Pavlović je odlično spojio Duronjića na ivici kaznenog prostora koji je sebi napravio prostor za udarac ali je njegov šut završio preko gola Zogovića.

U 21. minutu odlična kontra gostiju koju je povukao Duronjić, a zatim uposlio Stuparevića koji ulazi u kazneni prostor i šutirao u dalji ugao Zogovićevog gola, međutim golman Plavih opet odlično odreagovao.

U 23. min domaći prvi put konkretno prete. Odličan šut Radinovića sa 18 metara ali je Ilić bravurozno interveniše i spašava svoju mrežu. Samo minut kasnije Stuparević se našao u idealnoj šansi, izbio je sam pred Zogovića iskosa sa leve strane i kada mu je golman Plavih krenuo u susret, Stuparović je rezonski šutirao u dalji ugao ali je za malo bio neprecizan. U 33. minutu Mašović opet preti udarcem sa 17 metara, Zogović siguran.

Fenomenalni Zogović je oduševio sve na stadionu kada je zaustavio šut Lukovića sa 20 metara kada je paradom skrenuo loptu u korner kada su loptu već svi videli u golu. Svaka čast golmanu Plavih.

Na poluvreme se otišlo najnepopularnijim rezultatom 0-0 iako je bilo povoljnih prilika za postizanje gola.

Bačka – Voždovac 0-0

Plavi su u drugo poluvreme ušli nešto agresivnije, želeli su puleni Dragana Đorđevića da što pre načnu mrežu „Zmajeva“ ali u toj žurbi dosta su i grešili u predaji lopte i bivali nervozniji. Gosti s druge strane su se orijentisali na defanzivne zadatke i iz polu kontri i kontri pokušavali da ugroze gol Plavih.

Uglavnom se igra odvijala između dva kaznena prostora do 60. minuta kada je Mićić promašio idealnu šansu kada ga je Makarić odlično spojio sa golom.

U 63. min pokušao je Makarić posle odličnog proboja Mladenovića po desnoj strani i odličnog centaršuta. U 66. minutu Čeković je posle izvedenog kornera od strane Mićića odlično šutirao glavom, ali je sa gol linije loptu izbacio Pavlović. Od tog momenta pa sve do 83. minuta i dosuđenog jedanaesterca za domaće nije bilo uzbudjenja. A onda je Makarić preuzeo odgovornost i na veliku žalost domaćih navijača ovu veliku priliku nije iskoristio. Golman Voždovca Ilić ga je pročitao i zaustavio udarac napadača Plavih. Malo je reći razočarenje na tribinama.

A onda Radinović za oduševljenje svih! 1-0 za Bačku, za novu pobedu, za nova tri boda. Bačka – Voždovac 1-0. Kakav rsplet na stadionu Slavko Maletin Vava.