Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Spartak 2:1 (0:1)

Stadion: Slavko Maletin „Vava“

Gledalaca: 3000

Glavni sudija: Novak Simović (Lovćenac)
Pomoćnici: Milan Šutulović (Novi Sad), Svetlana Bilić (Ruma)

Strelci: 0-1 Savković 39. min (iz jedanaesterca) 1-1 Makarić 46. min 2-1 Mićić (iz jedanaesterca) 69. min

Žuti kartoni: Grabež, Spremo (Bačka) Savković (Spartak)

BAČKA: Zogović, Bjeloš, Ilić, Živković, Pantić M. Grabež, Đorić, Gavrić (od 65. min Spremo), Mićić (od 80. min Arsić), Makarić (od 84. min Trivunović), F.Bajić

SPARTAK: Ostojić, Dunđerski, Kerkez, Ćalasan, Đuričin, Glavčić (od 50. min Šimura), Afum (od 34. min Savkovic), Torbica, Marčić, Čečaric, Milošević

Bačkopalančani su jedva dočekali da se na stadionu Slavko Maletin „Vava“ zakotrlja „bubamara“.

Lepši i bolji početak nove, po redu treće Superligaške sezone nisu mogli da požele jer prvi protivnik Bačke na stadionu Slavko Maletin „Vava“ je ekipa Spartaka ŽK iz Subotice, tim koji srpski fudbal prestavlja u Evropi i koji je pre samo tri dana nadigrao ekipu Sparte iz Praga pobedivši je rezultatom 2-0, što je rezultat za poštovanje i svakako pokazuje kvalitet ekipe iz Subotice.

Da je ovo utakmca za one prave fudbalske sladokusce pokazale su obe ekipe već u prvim minutima utakmice.

Prvih 10. minuta proteklo je u početnom ispitivanju snaga. Već u 12. minutu sudija Simović pokazao je na najstrožu kaznu pošto je golman Ostojić srušio Filipa Bajića. Odgovornost da dovede domaće u vođstvo preuzeo je kapiten Bjeloš čiji je šut sa jedanaest metara završio na stativi gola subotičana.

U 14. min gosti napadaju preko Đuričina ali je Zogović golman Plavih bio siguran.

U 24. min posle udarca iz ugla igrač gostiju Glavčić odlično šutira sa 18 metara iz poluvoleja ali je bio neprecizan. Samo minut kasnije Glavčić je imao možda i najbolju šansu za goste u prvih 25 minuta iskosa sa peterca prebacuje gol Zogovića.

Najbolju šansu za „Plave“ u prvih pola sata igre Grabež je probio po levoj strani, ušao je u kazneni prostor i izbio sam ispred golmana Ostojića odlično šutirao ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Mnogobrojna publika na stadionu Slavko Maletin „Vava“ aplauzom je pozdravila džentlmenski potez glavnog arbitra Simovića koji je koleginici Bilić Svetlani doneo flašicu vode da se osveži kada je dao znak za osvezenje.

U 39. minutu sudija Simović pokazao je na belu tačku. Siguran egzekutor bio je rezervista Mile Savković i doveo „golubove“ u vođstvo od 1-0.

U 44. minutu stopostotnu priliku za goste promašio je Đuričin koji je sa peterca prebacio gol Zogovića. Posle prvih 45. minuta gosti imaju minimalnu prednost. Bačka – Spartak 0-1.

Tek što je počelo drugo poluvreme erupcija oduševljenja na „Vavi“ Milan Makarić koristi odlično dodatu loptu od strane Gavrića i rutinski u maniru rasnog strelca šalje loptu u mrežu.

U prvih 15. minuta nastavka Bačka je diktirala tempo imala više loptu u svom posedu ali su gosti na momente iz polu kontri i kontri pokušavali da ugroze gol Zogovoća.

Prava stopostptna šansa za „Plave“ u nastavku desila se u 64. minutu kada se lopta šetala po gol liniji gostiju ali nije htela u gol. Zatim u 65. minutu uzvraćaju gosti preko Torbice koji glavom šutira pored gola sa 7-8 metara od gola Zogovića.

U 66. minutu sudija Novak Simović dosuđuje drugi kazneni udarac za goste posle prekršaja Bjeloša u kaznenom prostoru. Da rezultat ostane nepromenjen pobrinuo se odlični golman Bačke Bojan Zogović koji je pročitao nameru Savkovića i zaustavio njegov udarac sa bele tačke.

U 69. minutu jedanaesterac za Bačku posle prekršaja Ćalasana nad Makarićem. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Luka Mićić koji dovodi Bačku u vođstvo od 2-1 za opšte oduševljenje preko 3000 gledalaca na Vavi.

U 84. min posle odličnog prodora Arsića po levoj strani i još bolje povratne lopte odličan šut Milana Sprema sa 18 metara lopta je preletela tik iznad prečke Ostojića.

U 90. min nova šansa za Bačku Filip Bajić je pokušao sa ivice kaznenog prostora ali je Ostojić bio na mestu.

Na kraju ove odlične utakmice treba odati priznanje obema ekipama na izuzetnoj ali fer i korektnoj borbi, gde su igrači obe ekipe dali svoj maksimum po izuzetno teškom i sparnom vremenu gotovo u neverovatnim uslovima za igru.

Na kraju zaslužena pobeda Bačke i osvojena prva tri velika boda u ovoj sezoni.

Check Also

Vojvodina – Bačka 2:0 (0:0)

Stadion: Karađorđe – Novi Sad Gledalaca: 4500 Glavni Sudija: Stojilković Lazar (Zemun) Pomoćnici: Potočan Dejan …