Главни судија: Бојан Николић (Крагујевац)

Помоћници: Ненад Курчубић (Крагујевац), Марко Димитријевић (Крагујевац)

Стрелци: 0-1 Којић 14. мин 1-1 Луковић 47. мин 1-2 Арсић 83. мин

Жути картони: Балабановић, Тривиновић, Коновалов, Апија, Илић, Бајић (Бачка)
Арсић, Перендија (Раднички)

Црвени картон:Тривиновић (Други жути картон)

ОФК“БАЧКА“: Коновалов, Николић, Бајић, Илић, Клисура, Бошковић (од 87.мин Ставрић), Балабановић,Тривуновић, Луковић од (84. мин Видовић) Апија, Варга (од 92. Макарић)

ФК РАДНИЧКИ: Зоговић, Петровић, Томић (од 91. мин Станојевић), Перендија, Волков, Траванчић, Арсић, Стојановић, Којић(од 86. мин Јовановић), Нома, Станковић (од76. мин Роквић)

По идеалним временским условима за игру,данас је на стадиону Славко Малетин „Вава“ у Бачкој Паланци виђена права првенствена утакмица између домаће Бачке и Радничког из Ниша.
У безпоштедној борби за бодове пружена је доста добра игра обе екипе те су гледаоци на „Вави“ видели режију судијске тројке на челу са Бојаном Николићем главним арбитром који је својом арбитражом директо утицао на исход данашње утакмице.

Ово што је данас урадила судијска тројка је лакрдија а не дељење правде на једној суперлигашкој утакмици и најблажа реч за данашње суђење Николића, Курчубића и Димитријевића је – СРАМОТА.

Поред константног „навлачења“ за екипу Радничког у 43. минуту Николпић искључује капитена домаћих Тривуновића због „симулирања“ у казненом простору Нишлија, уместо да покаже на белу тачку за домаће.

У 63. минуту Апија улази у шеснаестерац гостију са леђа га руши Перендија.
Николић уместо да покаже на белу тачку и покаже пут у свлачионицу штоперу гостију, он пушта да се игра настави.

Поред наведених ситуација главни арбитар Николић је поделио пет јавних опомена домаћину за ништа! Буквално за ништа, смејући им се у лице!

Све ово нас чуди јер сви у судијској организацији причају како је суђење коректно, па се сви питамо шта је то коректно поред оваквог суђења, после ове лакрдије и буквалне крађе бодова Бачкопаланачком суперлигашу.

Да ли то „људи у црном“ желе на тај начин Бачку да избаце из лиге и омогуће другим екипама да опстану у друштву најбољих како им је очито наређено, јер 800 људи који су били на „Вави“ је видело од самом страта меча да Николић и помоћници свирају по нечијем налогу или за некога.

Овако фудбалу у Србији нема оздрављења, свима је јасно да де овде ради на томе да се Бачка избаци из Суперлиге.

Бачка као клуб јесте дебитант у друштву најбољих, али после овога данас јасно тражи да јој се омогући равноправно такмичење са својим ривалима.

Било како било, Раднички односи бодове за Ниш, док Бачкој следи гостовање Раднику у Сурдулици и поставља се питање да овакво суђење можда нема везе са наредним утакмицама Бачкопаланчана који после Радника дочекују Нови Пазар, директне конкуренте у борби за опстанак.

Да се вратимо фудбалу, домаћин је агресивније започео меч.

Већ у другом минуту капитен домаћих одлично шутира искоса са 10 метара али голман гостију Зоговић лопту избацује у корнер.

14. мин 0-1.  Стрелац Којић после одличне лопте од стране Стојановића.

У43. мин идеална шанса за Балабановића који шутира са пет метара главом преко гола.

У 45. мин други жути картон добија капитен домаћих Тривуновић због опструкције игре, тако да се на полувреме отишло вољством гостију од 0-1.

Друго полувреме почиње ерупцијом одушевљења на „Вави“!!

Голом Луковића Бачка долази до изједначења . Само минут касније Апија има „зицер“ да потпуно преокрене меч. Његов зицер брани Зоговић.

У 83. мин 1 – 2, стрелац Арсић. После гужве у казненом простору домаћих.

На крају имамо апсолутно право да кажемо да је Бачка заслужила макар један бод али, пуленима Зорана Говедарице није било дозвољено да буду равноправан ривал гостима из Ниша.

На крају Бачка – Раднички 1:2 (0:1)

Updated: 18. марта 2017. — 18:33
Copyright © 2015 - 2017 ОФК Бачка званични портал. Сва права задржана. Powered by MSD Media