Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Radnički 0:2 (0:2)

Pomoćnici: Uroš Stojković (Beogrgrad), Milan Mihajlovićv(Sremčica)

Strelci: 0-1 Haskić 36. min 0-2 38. min Stanisavljević

Žuti kartoni: Crnomarković, Pankov (Radnički), Makarić (Bačka)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Grabež (od 68. min Spremo), Ilić, Šubert, Pantić (od 78. min Čekovć), Gavrić, Radinović (od 46. min Đorić), Mladenović, Mićić, Makarić.

RADNIČKI: Ristić, Crnomarković, Bondarenko, Pavkov, Todorovski, Drinčić (od 56. min Noma), Radenović, Stanković, Damjanović, Stanisavljević (od 67. min Jovanović), Haskić (od 81. min Nikodijević)

Ovog toplog novembarskog popodneva stadion Slavko Maletin „Vava“ bio je poprište duela između Bačke i Radničkog iz Niša koji su odigral jedan interesantan meč pred oko nešto više od 2500 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okoline.

Od prvog zvižduka glavnog arbitra ovog susreta Novaka Simovića obe ekipe su krenule dosta žustro i agresivno i po uvodnim trenucima ovog meča odmah se moglo zaključiti da nas čeka jedan odličan meč dveju ekipa koje su u ovaj susret ušle sa jasnim ciljem, da osvoje ceo plen.

Prvu priliku za promenu rezultata na semaforu videli smo već u 35. sekundi kada je dosuđen jedanaesterac za domaće. Na žalost po domaće navijače Luka Mićić nije uspeo da realizuje najstrožu kaznu.

U 3. minutu gosti prete posle udarca iz ugla, lopta je došla do Stanisavljevića koji je šutirao, a Zogović krajnjim naporom loptu izbacio u korner. U 19. min šansa za goste iz Niša. Drinčić je izveo slobodan udarac sa sredine terena i dugom loptom pronalazi Haskića koji se „suštio“ u kazneni prostor ali je Jovanović u poslednjem momentu ušao u blok i sprečio najgore po domaću ekipu.

U 24. minutu pokušava Gavrić ali nedovoljno da bi se savladao Ristić.
Minut kasnije Radnički ima stopostotnu šansu. Randjelović je odlično centrirao sa desnog boka i pronašao Haskića koji glavon sa sedam metara, ali je lopta prohujala pored leve stative Zogovićevog gola. Radnički je polako preuzimao inicijativu, stvarao šanse pred golom domaćih ali bez konkretnog učinka. U 31. minutu Drinčić je pokušao iskosa sa 25 metara od Zogovića, odlično izveo slobodan udarac, poslao nezgodnu loptu koju je Zogović izbacio u korner.

Bačka preti preko Mićića koji šutira a golman Nišlija krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Zatim je Gavrić topovskim udarcem pripretio Ristiću koji odlično brani. U 36. minutu 0-1! Vodi Radnički golom Haskića koji preciznim šutem pogađa desni donji ugao gola Zogovića. U 38. minutu već je 2-0 za goste! Evro golom Stanisavljevića sa 17 metara koji pogađa levi gornji ugao Zogovićevog gola.

Na poluvreme se odlazi sa prednošću gostiju od 2-0.

Na početku drugih 45 minuta Bačka kreće nešto agresivnije ka golu Nišlija. U 50. minutu pokušava rezervista Đorić sa 20 metara. U 52. minutu Gavrić sa 11 merara prebacuje gol Ristića. U 55. minutu odlična kontra gostiju i idealna lopta za Ranđelovića od strane Stankovića koji šutira sa 10-ak metara ali njegov šut odlazi preko gola Zogovića. U 65. minutu pokušava Pantić sa 25 metara, Ristić brani.

U 68. min pokušava Mladenović, ali je bio neprecizan. U 70. minutu šansa za Radnički, šut Damjanovića na gol crti zaustavlja Šubert. Kako je vreme odmicalo domaći igrači kao i navijači bivali su sve nervozniji. U 79. minutu posle udarca Gavrića, na loptu natrčava Čeković ali njegov udarac glavon krajnjim naporom zaustavlja Ristić. U 84. minutu odlična kontra Radničkog preko Uroša Damjanovića koji izlazi sam pred Zogovića koji mu ulazi u šut i spašava svoju mrežu.

Nišlije su sigurno privele meč i došli do nova tri boda, dok igračima Bačke ostaje da se saberu i potraže šansu u narednom meču za osvajanje bodova.

Na kraju Bačka – Radnički 0-2.