Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Mladost 0:2 (0:0)

Glavni sudija: Jovanović Srđan (Kaluđerica)
Pomoćnici: Stojković Uroš (Beograd), Mihajlović Milan (Sremčica)

Strelci: 0-1 49. min Tumbasović, 0-2 Pejović (iz jedanaesterca) 77. min

Žuti kartoni: Ilić, Mladenović (Bačka) Pejović (Mladost)

BAČKA: Zogović, Jovanović, Ilić, Bjeloš (od 15. min Šubert), Grabež, Pantić M. Radinović, Gavrić (od 75.
min Đorić), Mladenović, F. Bajić (od 60. min Spremo), Makarić

MLADOST: Rosić, Milošević, Golubović (od 65. min Odita), Sinđić, Pejović, Radivojević (od 83. min Markovski), Andrić, Tumbasević, Leković, Jovanović (od 90. min Obrenović)

Večeras je na „Vavi“ viđena prava prvenstvena utakmica u kojoj su snage odmerile dve dosta dobre ekipe, domaća ekipa Bačke s jedne i gosti iz Lučana ekipa Mladosti s druge strane.

Pre početka  ovog duela odata je počast minutom ćutanja nedavno preminulom Momčilu Ivelji dugogodišnjem rukovodiocu i članu UO Bačke.

A kad je glavni arbitar ovog susreta dao znak za početak susreta, obe ekipe krenule su veoma agresivno tako da se borba rasplamsala od samog starta susreta.

Prvu priliku na ovom susretu imala je ekipa Mladosti posle jedne greške veznih igrača domaćih igrača Radivojević je poslužio Jovanovića, ovaj sam izašao  sam pred Zogovića ali je golman plavih odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Odmah potom uzvraćaju domaći. Makarić je povukao jednu kontru, odlično uposlio Bajića koji se suštio u šesnesterac iskosa sa leve strane, odlično šutirao i pogodio  desnu stativu Rosićevog gola.

U 11. minutu kolosalna šansa za ekipu Mladosti. Leković je odlično uposlio Golubovića koji sa svega šest, sedam metara šutirao ali je Bojan Zogović bravurozno intervenisao.

U 16. minutu jedanaesterac za Bačku. Gavrić je preuzeo odgovornost i izveo jedanaesterac ali je mladi golman Rosić pročitao njegov udarac i odbranio  jedanaesterac. U 25. min Mladenović pokušava sa distance ali je Rosić bio na mestu. U 30. minutu Makarić proverava budnost Rosića ali je mladi golman Lučanaca na mestu. U 32. minutu pokušava Jovanović posle kornera za goste ali pogađa samo spoljni deo mreže Zogovićevog gola.

U 35. minutu Mladenović se odlično izborio za poziciju, odlično šutirao iskosa sa desne strane na 20 metara od  gola Rosića ali je za malo bio neprecizan. U 37. minutu kolosalna šansa za Plave. Makarić je izbio sam ispred Rosića ali je golman Mladosti odlično intervenisao, ušao u šut i sačuvao svoju mrežu.

U 39. minutu opet Mladenović. Najraspoloženiji igrač u taboru „Plavih“ pokušava sa ivice šesnesterca ali njegov šut završava tik pored leve stative Rosićevog gola.

U 45. minutu odlična šansa za ekipu Mladosti. Radivojević je odlično uposlio Golubovića koji je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor i uputio oštru loptu kroz peterac ali je Šubert odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom Bačka – Mladost 0-0.

Tek što je počelo drugo poluvreme gosti iz Lučana dolaze do prednosti evrogolom Tumbasevića koji je sa oko 15 metara poslao loptu u gornji levi ugao Zogovićevog gola.

U 53. minutu odlična kontra gostiju iz Lučana. Idealnu loptu ka Lekoviću poslao je Jovanović, ovaj je izbio sam pred Zogovića ali ga je sustigao Stefan Jovanović i u poslednjem momentu klizećim startom sprečio pogodak.

U 55. minutu Marko Pantić pokušava sa 18 metara ali njegov šut završava preko prečke Rosićevog gola. U 57. minutu susreta u odličnoj šansi našao se napadač gostiju Pavlović ali se sa svega 2-3 metra od gola Zogovića nije najbolje snašao i propala je idealna šansa za Lučance da dupliraju vođstvo.

U 66. minutu utakmice odličan pokušaj Radinovića sa ivice šesnesterca iz poluvoleja ali je lopta prohujala tik iznad prečke Rosićevog gola. U 77. minutu lopta u kaznenom prostoru pogađa Mladenovića u ruku, a sudija Jovanović pokazuje na belu tačku. Pejović je bio siguran egzekutor najstrože kazne za rezultat Bačka – Mladost 0-2.

U 84. minutu sa 20-ak metara svoj šut oprobao je Pantić ali je bio neprecizan.

Do kraja susreta ove zanimljive utakmice nije bilo više prilika za postizanje golova tako da se ova utakmica završila pobedom ekipe Mladosti rezultatom 0-2.

U narednom, 9. kolu ekipa Bačke gostovaće ekipi Zemuna dok će ekipa Mladosti na svom terenu dočekati ekipu Proletera iz Novog Sada.