Pomoćnici: Pavle Piper (Čačak), Milan Minić(NIš)

Žuti kartoni: Varga, Tasić, Bajić M. (Bačka), Gavrić, Gemović, Jevtić (Mačva)
Strelci: Luković 1-0 59. min 1-1 Matić 77. min 2-1 Luković 86. min

BAČKA: Jevrić, Dimitrijecvić (od 46. Čeković), Ilić, Bjeloš, Đorić, Varga, Mićić (od 84. Šarac), F.Bajić (od 46. M.Bajić) Luković, Tasić, Švonja

MAČVA: Filipović, Gemović (od 64. Jeremić), Pejović, Lazarević, Arsenijević, Gavrić, Matić, Ristivojević, Ivić, Milinković (od 71. min Obrovac), Jevtić (od 90. min Adamović)

Danas po idealnim uslovima za igru na Stadionu Slavko Maletin Vava okupilo se više od 1500 gledalaca da isprati duel Bačke i Mačve.

Prava prvenstvrena utakmica u kojoj je domaćin viš želeo pobedu.
Bačka kompaktna, sigurna, agresivna, baš onakva kakvu žele da gledaju „Bačkisti“, verni navijači Plavih.

Prvo poluvreme utakmice bledo izdanje obe ekipe u kojoj su domaći imali samo veći posed lopte bez nekih velikih pretnji golmanu gostiju Filipoviću.

Drugo poluvreme na teren izlaži „prava“ Bačka, brza, agresivna sa jasnim ciljem da ih zanima samo pobeda. Od samog starta drugih 45 min postojao je samo jedan tim na terenu, Bačka.
Posle par propuštenih šansi, pre svih rezerviste Čekovica, Luković u 53. minutu dovodi Bačku do prednosti od 1-0.
Gosti se od tog momenta „bude“ i u 77. minutu preko Matića poravnavaju rezultat za 1-1, da bi se domaćin opet trgao i preko najboljeg pojedinca današnjeg susreta Luke Lukovića koji dovodi Bačku opet do prednosti od 2-1 što je bio konačan rezultat ovog duela za novu radost Bačkista i uplovljavanje u mirne vode pred ulazak u Play aut fazu Superlige Srbije.

Check Also

Vojvodina – Bačka 2:0 (0:0)

Stadion: Karađorđe – Novi Sad Gledalaca: 4500 Glavni Sudija: Stojilković Lazar (Zemun) Pomoćnici: Potočan Dejan …