Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Crvena Zvezda 2:2 (1:0)

Stadion: Slavko Maletin – Vava

Gledalaca : 4100

Glavni sudija: Popović Marko (Beograd )
Pomoćnici: Milutinović Srđan (Niš ) Banović Bojan (Beograd)

Strelci: 1-0 Đorić 26. min, 1-1 55. min Boaći 2-1 76. min, Makarić 2-2, Boaći (iz jedanaesterca)

Žuti kartoni: Varga, Švonja, Živković (Bačka), Donald Srnić (C.Zvezda)

BAČKA: Lučić, Varga, Ilić, Živković, Spremo, Švonja, Balabanović, Đorić, Mićić, Luković (90+2 Čeković), Makarić (od 87. Ivković)

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Stojković, Savić, Gobeljić, La Telek, Anđelković (od 46. min Jovičić), Donald, Boaći, Srnić, Pešić, Milić (od 65. Milijaš)

Istinski spektakl održao se danas na stadionu Slavko Maletin Vava.

Pred nešto više od 4000 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okoline snage su odmerile ekipe Bačke i Crvene Zvezde.

Ekipa Bačke posle serije dosta dobrih igara i rezultata u predhodnim mečevima ušla je u ovu utakmicu sa namerom da se „isprsi“ pred renomiranim protivnikom i da jednom agresivnom i čvrstom igrom iznenade četu Vladana Milojevića, dok je aktuelni „vicešampion“ i trenutni lider na tabeli Suprrlige Srbije ekipa Crvene Zvezde u grad na levoj obali Dunava došla da zabeleži nova tri boda i tako nastavi uspešnu seriju rezultata u trci za šampionsku titulu najkvalitetnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

Od prvog zvižduka glavnog arbitra na ovom meču Marka Popovića svima na stadionu Slavko Maletin „Vava“ bilo je jasno da će ovo biti jedan veoma interesantan i neizvestan meč i zaista je bilo tako.

Prvu šansu na meču imala je ekipa Bačke. Luković je odlično uposlio Makarića ovaj šutirao ali je bio izblokiran, igrao se 10 min.

Gosti prvi put prete u 16. min. Odličan prodor Srnića po desnoj strani i odlična povratna lopta ka Pešiću, ali ovaj se ne snalazi pred golom Lučića.

Bačka ponovo preti u 18. minutu. Luković odlično probija po desnoj strani, ubacuje oštru loptu ka Makariću koji šutira preko gola Kahrimana.

U 25. minutu kolosalna šansa za goste. Sam ispred Lučića izbija Pešić, šutira, ali Lučić odlično interveniše. Minut kasnije kolosalna greška odbrane Bačke. Srnić izbija sam ispred Lučića, ali ovaj opet odlično interveniše.

Kad neiskoristiš takve dve šanse, kazna sledi. Igrao se 26. min, nesporazum Kahrimana i Savića koristi mladi Ivan Đorić i lob udarcem sa 20 metara šalje loptu u mrežu za 1-0 i neverovatnu erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Bačka nestaje! igrao se 31. minut. Odlična kontra domaćina, Makarić izbija sam pred Kahrimana, odlično šutira ali Kahriman odlično interveniše tako da je ostalo 1-0 za domaće.

39. min, opet se u šansi našao Pešić ali je sa 10 metara šutirao preko gola odličnog Lučića. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja tako da se na odmor otišlo voljstvom domaćih od 1-0.

Drugo poluvreme počelo je još agresivnije od strane gostujućih igrača. Igrao se 55. min, korner sa desne strane izveo je Srnić, stvorila se velika gužva ispred gola Lučića gde se najbolje snalazi Boaći i poravnava rezultat na 1-1.

U 61. minutu kolosalna šansa za goste. Srnić izbija sam ispred Lučića ali fenomenalni Lučić bravurozno interveniše i spašava gol Plavih.

79. min 2-1 za Bačku!!! Odlična kontra domaćih koju je započeo Mićić a završio Makarić za opšte ludilo na Vavi.

Bačka je ozbiljna ekipa koja može svakog dapobedi. Pokazali su to momci u plavim dresovima.

86. min i penal za Crvenu Zvezdu .

U šesnaestercu domaćih srušen je Pešić, a minut kasnije Boaći i realizovao za 2-2.

Bačkinim igračima „kapa dole“ za današnje izdanje jer ne samo da su namučili lidera, već su u većem delu susreta bili bolji rival.

Bačka Palanka danas ima razloga za veliko zadovoljstvo jer su njihovi ljubimci pokazali da mogu, umeju, da znaju.

Sve čestitke igračima i stručnomštabu “ Plavih“ a gostima iz Beograda puno sreće i uspeha u Ligi Evrope narednog četvrtka protiv Kelna.