Стадион: Славко Малетин – Вава

Гледалаца : 4100

Главни судија: Поповић Марко (Београд )
Помоћници: Милутиновић Срђан (Ниш ) Бановић Бојан (Београд)

Стрелци: 1-0 Ђорић 26. мин, 1-1 55. мин Боаћи 2-1 76. мин, Макарић 2-2, Боаћи (из једанаестерца)

Жути картони: Варга, Швоња, Живковић (Бачка), Доналд Срнић (Ц.Звезда)

БАЧКА: Лучић, Варга, Илић, Живковић, Спремо, Швоња, Балабановић, Ђорић, Мићић, Луковић (90+2 Чековић), Макарић (од 87. Ивковић)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Стојковић, Савић, Гобељић, Ла Телек, Анђелковић (од 46. мин Јовичић), Доналд, Боаћи, Срнић, Пешић, Милић (од 65. Милијаш)

Истински спектакл одржао се данас на стадиону Славко Малетин Вава.

Пред нешто више од 4000 љубитеља фудбала из Бачке Паланке и околине снаге су одмериле екипе Бачке и Црвене Звезде.

Екипа Бачке после серије доста добрих игара и резултата у предходним мечевима ушла је у ову утакмицу са намером да се „испрси“ пред реномираним противником и да једном агресивном и чврстом игром изненаде чету Владана Милојевића, док је актуелни „вицешампион“ и тренутни лидер на табели Супррлиге Србије екипа Црвене Звезде у град на левој обали Дунава дошла да забележи нова три бода и тако настави успешну серију резултата у трци за шампионску титулу најквалитетнијег фудбалског такмичења у Србији.

Од првог звиждука главног арбитра на овом мечу Марка Поповића свима на стадиону Славко Малетин „Вава“ било је јасно да ће ово бити један веома интересантан и неизвестан меч и заиста је било тако.

Прву шансу на мечу имала је екипа Бачке. Луковић је одлично упослио Макарића овај шутирао али је био изблокиран, играо се 10 мин.

Гости први пут прете у 16. мин. Одличан продор Срнића по десној страни и одлична повратна лопта ка Пешићу, али овај се не сналази пред голом Лучића.

Бачка поново прети у 18. минуту. Луковић одлично пробија по десној страни, убацује оштру лопту ка Макарићу који шутира преко гола Кахримана.

У 25. минуту колосална шанса за госте. Сам испред Лучића избија Пешић, шутира, али Лучић одлично интервенише. Минут касније колосална грешка одбране Бачке. Срнић избија сам испред Лучића, али овај опет одлично интервенише.

Кад неискористиш такве две шансе, казна следи. Играо се 26. мин, неспоразум Кахримана и Савића користи млади Иван Ђорић и лоб ударцем са 20 метара шаље лопту у мрежу за 1-0 и невероватну ерупцију одушевљења домаћих навијача.

Бачка нестаје! играо се 31. минут. Одлична контра домаћина, Макарић избија сам пред Кахримана, одлично шутира али Кахриман одлично интервенише тако да је остало 1-0 за домаће.

39. мин, опет се у шанси нашао Пешић али је са 10 метара шутирао преко гола одличног Лучића. До краја полувремена није било већих узбуђења тако да се на одмор отишло вољством домаћих од 1-0.

Друго полувреме почело је још агресивније од стране гостујућих играча. Играо се 55. мин, корнер са десне стране извео је Срнић, створила се велика гужва испред гола Лучића где се најбоље сналази Боаћи и поравнава резултат на 1-1.

У 61. минуту колосална шанса за госте. Срнић избија сам испред Лучића али феноменални Лучић бравурозно интервенише и спашава гол Плавих.

79. мин 2-1 за Бачку!!! Одлична контра домаћих коју је започео Мићић а завршио Макарић за опште лудило на Вави.

Бачка је озбиљна екипа која може сваког дапобеди. Показали су то момци у плавим дресовима.

86. мин и пенал за Црвену Звезду .

У шеснаестерцу домаћих срушен је Пешић, а минут касније Боаћи и реализовао за 2-2.

Бачкиним играчима „капа доле“ за данашње издање јер не само да су намучили лидера, већ су у већем делу сусрета били бољи ривал.

Бачка Паланка данас има разлога за велико задовољство јер су њихови љубимци показали да могу, умеју, да знају.

Све честитке играчима и стручномштабу “ Плавих“ а гостима из Београда пуно среће и успеха у Лиги Европе наредног четвртка против Келна.