Екипа која је обезбедила опстанак Бачке у Супер лиги Србије

Bačka – Crvena Zvezda 1:3 (1:1)

Ekipa Crvene zvezde plasirala se u osminu finala nacionalnog Kupa, pošto je posle preokreta savladala ekipu Bačke – 3:1 (1:0).

Veseljko Trivunović

Duel na stadionu Slavko Maletin Vava doneo nam je duel lidera Superlige i Prve lige Srbije, a uspešniji je bio tim iz elitnog ranga takmičenja,tj Crvena Zvezda iz Beograda.

Ipak, naši momci zaigrali su hrabro od samog starta, uspeli da izdrži nalete gostiju i u 28. minutu preko Čekovića, nakon sjajne asistencije Bjeloša uspeli da dođu do vođstva.

Mičel Donald je izgubio duel na levom boku sa Miroslavom Bjelošem, a ovaj poslao loptu na petrerac odakle je Damir Čeković šalje ispod Damira Kahrimana za vođstvo.

Međutim, Bačka nije uspela da izdrži do odlaska na odmor, u međuvremenu je bivši reprezentetivac Veseljko Trivunović propustio dve šanse da čak i duplira vođstvo, što je kaznio Aleksandar Katai u 43. minutu – pogodivši dalji ugao sa ivice kaznenog.

BACKA-ZVEZDA-KUP_23

Aleksandar Katai

Nastavila je ekipa Miodraga Božovića sa kontrolom poseda i agresivnom igrom i od starta nastavka, da bi Luis Ibanjes slobodan udarac sa ivice kazenog u 61. minutu, u svom stilu, pretvorio u totalni preokret.

Nisu prestajali napadi crveno-belih, ali su ogromnu priliku za izjednačenje propustili fudbaleri Bačke. Bjeloš je posle akcije na desnom krilu odložio loptu do Milovca, ali je Bačkin najbolji strelac uspeo da promaši stopostotnu šansu sa samo pet metara.

Miroslav Bjeloš

Miroslav Bjeloš – Marko Grujić

Kazna za taj promašaj stigla je posle samo tri minuta, kada je Katai postigao svoj 12. gol u sezoni, posle asistencije Marka Grujića, i najavio 13. uzastopnu pobedu.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, a u drugom minutu nadoknade Bačka je mogla do 3:2, ali je Kahriman pročitao pokušaj Trivunovića sa bele tačke, posle faula Ibanjesa.

Sve u svemu, bio je ovo predivan dan za fantastičnu palanačku publiku koja je dokazala da je spremna za Superligu.

Bačkaje još jednom dokazala da se zasluženo nalazi na vodećoj poziciji Prve lige Srbije, i još jednom su prikazali veoma disciplinovanu i organizovanu igru, pogotovo u prvom delu utakmice.

Stadion: „Slavko Maletin Vava“