Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Crvena Zvezda 0:3 (0:2)

Pomoćnici: Milan Minić (Niš) Ivica Stojanović (Aleksinac)

Bačka: Konovalov, Nikolić, Vidović, Ilić, Klisura, Balabanović, Luković, Makarić, Stepanović, Macanović, Čeković.
Rezerve: Jevrić, Bošković, Varga, Trivunović, Ivković, Bismark, Zečević.

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Donald, Le Talek, Kanga, Ruiz, Plavšić, Boaći.
Rezerve: Supić, Milijaš, Poletanović, Srnić, Adžić, Milić, Sikimić.

Bačka Palanka je danas bila u znaku fudbalskog spektakla. U gradu na levoj obali Dunava gostovao je aktuelni šampion Srbije ekipa Crvene Zvezde iz Beograda.

U okviru 23. kola Super lige Srbije poprište duela bačkopalanačkog superligaša i ekipe iz Beograda bio je stadion Slavko Maletin „Vava“ na kojem se okupilo nesto više od 2500 ljubitelja fudbala i gde su pristalice i jednog i drugog kluba zdušno bodrile igrače kluba za koji navijaju.

Na terenu Zvezda mnogo bolja.

Krenimo redom… Igrao se 5. min 0-1 Boaći je iskoristio neopreznost u zadnjoj liniji domaćih i pored nemoćnog Konovalova poslao loptu u mrežu. Zvezda osokoljena ranim vođstvom ugrožavala je gol Bačke iz minuta u minut i već na samom startu meča rezultat je mogao da bude i mnogo bolji za izabranike Miodraga Božovića jer su Boaće i Ruiz propustili odlične šanse da savladaju odličnog Konovalova.

U 38. min na semaforu je stajalo 0-2! Strelac ponovo Boaće posle odlične akcije šampiona po desnoj strani i odlične asistencije Plavšića. To je bio i rezultat u prvih 45 min.

Na startu drugih 46 ninuta, tačnije u 52. min sudija Ilić pokazao je na jedanaesterac za goste iz Beograda i dodelio drugi žuti karton, tj. crveni igraču Bačke Klisuri.

Donald je preuzeo odgovornost ali je njegov šut završio na levoj stativi golmana Konovalova. Jedino vredno pomena još u drugih 45. min je drugi žuti karton za veznog jgrača Bačke Strahinju Macanovića zbog prigovora glavnom arbitru Ilić Milanu i fenomenalan gol Adžića u 91. min makazicama.

Zaslužena pobeda gostiju, ali opšti je utisak da ekipa Bačke nije mogla da parira ni u jednom segmentu igre ekipi Crvene Zvezde jer nije za 90 minuta igre uputila ni jedan udarac ka golu gostiju iz Beograda.

Check Also

Cement – Bačka 1:1 (0:0)

Fudbaleri Bačke danas su odigrali i poslednji kontrolni meč pred start Super lige Srbije u …