Naslovna / Vesti / Izveštaj / Bačka – Borac 0:1 (0:0)

Pomoćnici: Milan Minić (Niš), Miodrag Zdravković (Ražanj)

Žuti kartoni: Trivunović, Bajić,Nikolić, Bizmark, Švonja, Stepanović,(Bačka) Obradović, Mihajlović, Jovanović, Kostić (Borac)

BAČKA: Konovalov, Nikolić, Mijić, Bajić, Varga, Ilić, Bošković (od 79′ Makarić), Balabanović (od 75′ Švonja) , Luković, Trivunović (od 65′ Stepanović), Bizmark

BORAC: Mišić, Ignjatijević, Drašković, Janičić, Kostić, Živanović (od 58′ Salčić), Jovanović, Tijago, Obradović, Mihajlović (od 66′ Punoševac), Zoćević(od 58′ Marčić)

Danas je u Bačkoj Palanci, tačnije na stadionu Slavko Maletin Vava viđena jedna prava bespoštedna borba dveju ekipa koja se bore za opstanak u društvu najboljih timova Srbije.

Domaćin OFK BAČKA ovaj meč dočekala je pod „moranjem“ da moraju osvojiti tri boda kako bi sačuvali velike šanse za opstanak u Super ligi, dok su Čačani u Bačku Palanku došli da eventualnom pobedom uhvate poslednji „vagon„ za opstanak, jer su poslednji na tabeli sa svega 12 osvojenih bodova.

Publika na „Vavi„ i danas je kao i tokom cele sezone dobro popunila tribine stadiona i bila kao i do sad 12. igrač „PLAVIH„ koji su se na kraju publici odužili bespoštednom borbom i zalaganjem, međutim, na kraju nisu uspeli da osvoje nova tri boda, već su položili oružje pred raspoloženim Čačanima.

Krenimo redom…

Posle uvodne inicijstive domaćih i dve dobre šanse Bizmarka u 5′ i Boškovića u 6′ , Borac se konsolidovao i zapretio u 10. min kada je Mihajlović izašao sam pred Konovalova, ali je golman domaćih bravurozno intervenisao i sprečio iznenađenje.

U 12. min nova šansa za Borac. Tijago šutira sa vrha kaznenog prostora pored leve stative Konovalova. U 34. min nova šansa za Borac ! Zoćević izlazi sam ispred Konovalova, ali je golman Bačke opet izašao kao pobednik.

Nekoliko minuta kasnije, Bajić ima dosta dobru šansu pred golom Čačana , odlično šutira, ali golman gostiju Saša Mišić odlično interveniše.

Poslednju priliku u prvih 45. min imaju gosti. Jovanović odlično šutira sa petnaestak metara od gola Konovalova, tik iznad prečke, tako da se na odmor otišlo početnim rezultatomš 0:0 iako su obe ekipe pokazale dosta dobru igru u prvih 45. min.
Drugo poluvreme počinje inicijativom domaćih. Posle kornera sa desne strane koji je izveo Trivunović, Ilić je bio najbolji u skoku, ali je slabo šutirao.

U 65. minutu šansa za goste! Posle kornera Tijago šutira tik pored gola Konovalova.

U 72. min 0:1!!!

Strelac Punoševac. Odlična akcija gostiju po levoj strani posle odličnog prodora Jovanovića i povratne lopte,  najbolje se snašao Punoševac i iz neposredne blizine savladao odličnog Konovalova.

Do kraja utakmice uglavnom se igralo između dva šesnaesterca. Čačani zasluženo dolaze do njima dragocena tri boda i tako zadržavaju kakve takve šanse da očuvaju superligaški status.

Bačka je ovim porazom sama sebi zakomplikovala borbu za opstanak u društvu najboljih ekipa u Srbiji.

Check Also

Omladinci Bačke poklekli u Pančevu! Dinamo – Bačka 2-1

Danas su omladinci Bačke gostovali u Pančevu gde su odigrali poslednji meč baraža za ulazak …